شیوه مقابله با ویروس کشنده کرونا در فرودگاه های جهان

07 بهمن ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

شیوه مقابله با ویروس کشنده کرونا در فرودگاه های جهان

این روزها در همه جا خبر ویروس کشنده کرونا پیچیده است و مردم بسیاری از کشورها را نگران کرده. فرودگاه‌ها و مرزهای بسیاری از کشورها برای بررسی مسافرانی که از شرق آسیا و بخصوص چین وارد کشورشان می‌شوند، تدابیری برای بازرسی سلامت اندیشیده‌اند. در ابتدا با استفاده از دستگاه‌های تب‌سنج دمای بدن آن‌ها را می‌سنجند و سپس درصورتی‌که متوجه موضوعی غیرعادی شوند آن‌ها را از لحاظ آلودگی ویروس کرونا بررسی می‌کنند.

فرودگاه‌ها و خطوط هوایی درباره شیوع ویروس کرونا که منشأ اصلی آن شهر ووهان چین می باشد نگرانی بسیار زیادی دارند و سعی می‌کنند از مسافران و کارمندان خود مراقبت و محافظت کامل را به عمل ‌آورند. تاکنون صدها نفر به این ویروس مبتلا شده‌اند و ده‌ها نفر جان خود را از دست داده‌اند. حتی در دورترین فاصله از خاک چین نیز (کشورهایی مثل آمریکا) مواردی از ابتلا به این ویروس مشاهده شده است.

به دلیل تعطیلات سال نوی چینی و مسافرت‌های این تاریخ از سال، کمی کنترل ویروس دشوار شده است، ولی چین برای غربالگری سراسری در کشور خود چند شهر را از جمله شهر ووهان قرنطینه کرده است و حمل‌ونقل را به‌طور کامل محدود کرده است.

هنگ‌ کنگ: در فرودگاه این شهر هواپیماهایی که از ووهان وارد می شوند در منطقه‌ای جداگانه متوقف شده و پیمانکار نظافتیِ پایانه، مسافران را ضدعفونی می‌کند. همچنین هزینه بلیط‌های 21 ژانویه تا 15 فوریه که به مقصد ووهان باشند به مسافران عودت داده می‌شود.

کره جنوبی: این کشور نیز ضدعفونی هواپیماهای خود را به‌صورت روزانه انجام می‌دهد و تجهیزات مناسب را برای خدمه پرواز خود در نظر گرفته است.

سنگاپور: در فرودگاه چانگی مواد ضدعفونی‌کننده و ماسک‌های مخصوص در تمام پروازهای چین در اختیار قرار می‌گیرد و پروتکل ضدعفونی هواپیما نیز اجرا می‌شود.

هند: در فرودگاه‌های بمبئی و دهلی نیز کارکنانِ فرودگاه، مسافران ورودی از مناطق مختلف چین را به دقت بررسی می‌کنند.

اندونزی و ویتنام: از فرودگاه‌ها و خطوط هوایی خواسته شده است اقدامات احتیاطی مانند غربالگری توسط اسکنرهای حرارتی را انجام دهند.

آمریکا: مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های واگیر، غربالگری سلامت را برای فرودگاه‌های سانفرانسیسکو، نیویورک، لس‌آنجلس، آتلانتا و شیکاگو انجام می‌دهد.

ایران: گروه‌های مقابله با بیماری‌های واگیردار وزارت بهداشت برای مقابله با ورود مسافران مشکوک به ویروس کرونا در فرودگاه‌ بین‌المللی ایران مستقر شده‌اند.

ترکیه: کارکنان اداره بهداشت و درمان مناطق مرزی و ساحلی وابسته به وزارت بهداشت ترکیه مسافرانی که از چین وارد فرودگاه استانبول می‌شوند را با استفاده از دوربین حرارتی ازلحاظ علائم ابتلا به ویروس جدید کرونا کنترل می‌کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران