معرفی هواپیمای جدید بوئینگ ۷۳۷ مکس

25 دی ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

معرفی هواپیمای جدید بوئینگ ۷۳۷ مکس 

بوئینگ ۷۳۷ مکس یک هواپیمای تنگ پیکر و باریک می باشد که به عنوان چهارمین نسل از بوئینگ ۷۳۷ می باشد که  وارد بازار شده است و تحولی صنعت هواپیمایی به وجود آورده.

هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس به عنوان هواپیمای کوتاه برد آینده معرفی شده و شرکت هواپیمایی رایان ایر آن را یک «گیم چنجر» نام گذاری کرده. 

این مدل هواپیما سال گذشته رونمایی شد و عمدتا به عنوان نسخه کم مصرف تر از مدل های پیشینش (بوئینگ ۷۳۷) در نظر گرفته می شود. طرح ساخت این هواپیما در آگوست ۲۰۱۱ تایید شد و اولین نسخه از این هواپیما در ماه مه ۲۰۱۷ رسما وارد سرویس شد.

مزیت اصلی و قابل توجه این سری هواپیماها مصرف پایین سوخت و در نتیجه مقرون به صرفه بودن برای شرکت های هواپیمایی می باشد که در این مدل هواپیما از تکنولوژی وینگلت جدیدی استفاده شده که مصرف سوخت را به میزان زیادی کاهش می دهد.

«وینگلت» به برآمدگی نوک بال ها و گاهی دم هواپیما می گویند که باعث می شود با مصرف سوخت مشخصی بتواند مسافت بیشتری را طی کند. بدنه هواپیما هم با تغییراتی همراه بوده تا با موتورهای جدید همگام باشد. دم مخروطی هواپیما بزرگ تر شده و باعث کنترل بهتر پرواز شده است.

به این ترتیب حفظ تعادل هواپیما در برابر جریانات هوا بهتر و راحت تر می شود. این اصلاحات که در این مدل هواپیما انجام شده روی هم رفته باعث کاهش مصرف سوخت هواپیما شده و بوئینگ ۷۳۷ مکس را به عنوان یکی از کارآمدترین و به صرفه ترین مدل های بوئینگ معرفی می کند.

 در دسامبر ۲۰۱۱، شرکت بوئینگ اولین سفارش خرید را از شرکت هواپیمایی ساوت وست ایرلاینز دریافت کرد. در ژانویه ۲۰۱۲، نروژین ایر نیز سفار ش۱۰۰ فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس و ۲۲ بوئینگ ۷۳۷-۸۰۰ نکست جنریشن را به این شرکت تسلیم کرد.

لایر ایر نیز حدود ۲۰۱ فروند هواپیما و ۲۹ فروند نکست جنریشن ۷۳۷-۹۰۰ را در فوریه ۲۰۱۲ نهایی کرده است. علاوه بر این شرکت هواپیمایی ویرجین آسترلیا نیز در سال ۲۰۱۲ سفارش ۲۳ فروند بوئینگ ۷۳۷ مکس را به اضافه چهار هواپیمای دیگر به بوئینگ ارائه داد. شرکت هواپیمایی یونایتد ایرلاینز در جولای ۲۰۱۲ سفارش خرید ۱۰۰ فروند از مدل ۷۳۷ مکس و ۵۰ فروند هواپیمای ۷۳۷ نکست جنریشن را به بوئینگ داده است.

 مشتریان اصلی و مهم مدل جدید هواپیمای بوئینگ :

فلای دبی در کل ۲۵۱ سفارش داده و تا به حال ۶ تای آن ها تحویل داده شده است.
لاین ایر مجموعا ۲۰۱ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس سفارش داده و ۸ تای آن ها را تحویل گرفته است.
ساوت وست ایرلاینز هم سفارش خرید ۲۰۰ هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس را به شرکت بوئینگ ارائه داده و ۱۳ تای آن ها را تحویل گرفته است.
اسپایس جت ۱۵۵ سفارش داده است.
یونایتد ایرلاینز ۱۳۰ سفارش خرید.
نوروژین ایرلاینز ۱۱۰ هواپیما سفارش داده و ۲ تای آن ها را تحویل گرفته است.
رایان ایر ۱۱۰ سفارش و امریکن ایرلاینز ۱۰۰ سفارش داده و ۴ عدد از آن ها را تحویل گرفته است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران