چرا صربستان محل مناسبی برای کسب و کار جدید است؟

01 آبان ، 1397
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

چرا صربستان محل مناسبی برای کسب و کار جدید است؟


افراد بسیاری سوالات زیادی از این قبیل در مورد انتخاب صربستان برای کسب و کار خود دارند:

چرا صربستان؟

چه چیزی صربستان را به محل مناسبی برای کار تبدیل می کند؟

چه چیزی صربستان را به محل بهتری برای کار نسبت به سایر کشورهای اروپایی تبدیل کرده است؟

امروز در آژانس هواپیمایی قصرشایان ما تصمیم گرفتیم تا واقعیات و نظرات خودمان را در مورد هر آنچه صربستان را به محلی ایده آل برای کسب و کار تبدیل می کند به اشتراک بگذاریم.

موقعیت مناسب صربستان

علاوه بر فاصله ۱ تا ۲ ساعتی  صربستان (با هواپیما) با سایر پایتخت های مهم اروپایی، این کشور پیشنهادات بسیار دیگری هم برای هر شرکتی که به دنبال گسترش حوزه فعالیت ها و تجارت خود است را دارد، پیشنهاداتی برای باز کردن دفتری جدید، نیروهای محلی برای انجام کارها و یا حتی نیروهای پر استعداد صربستانی که به دنبال شغلی در خارج از این کشور می گردند.

صربستان در دسترسی بی نظیر است

در مورد دسترسی بهتر است که بدانید، شهروندان صربستان می توانند به هر نقطه ای که ویزای شینگن می خواهد سفر کنند، همچنین می توانند بدون ویزا به چین و روسیه سفر کنند. حتی در ۴۸ ساعت می توانند اقامت ۱۰ ساله آمریکا و در ۱ روزه ویزای سفر به انگلیس را بگیرند. اگر کارمندان صربسانی در سایر نقاط دنیا مورد نیاز باشند، این امکان برای آن ها یکروزه فراهم می شود.

کارمندان تحصیل کرده و چند زبانه

گزارش مرکز آمار صربستان (در بخش تحصیلات)، در سال ۲۰۱۵، ۵۰۳۲۶ دانش آموز از کالج های این کشور فارغ التحصیل شده اند. همچنین شمار دانشجویان این کشور سالانه ۳ تا ۴ درصد افزایش داشته است، که نشانگر روند مثبت در پیشرفت بازار کار است.

علاوه بر این ها مردم صربستان ، زبان انگلیسی را به خوبی صحبت می کنند. از میان ۱۰۸۰۰۰ نفری که تست “زبان انگلیسی تجاری ” را در ۷۶ کشور دنیا در سال ۲۰۱۶ داده اند، صربستان با میانگین ۶٫۳۸ در سراسر دنیا سومین کشور (بعد از فیلیپین با میانگین ۷٫۱۱ و نروژ با میانگین ۶٫۴۵) شده است. میانگین جهانی نمره این تست ۴٫۱۵ است و صربستان برای ۵ سال جزو ۵ کشور با رتبه های برتر آن بوده است.

سرمایه گذاری در صربستان

طبق آخرین گزارش ” سرمایه گذاری مستقیم خارجی ” (FDI)، در مجله “فایننشایل تایمز”، صربستان رتبه اول را در شاخص سرمایه گذاری مستقیم خارجی “گرین فیلد” یا “حوزه سبز” دارد. این شاخص میزان سرمایه گذاری های  مستقیم خارجی بر روی کشورهای مقصد را اندازه می گیرد. صربستان که به بازار اتحادیه اروپا دسترسی دارد، در کنار نیروی کار به نسبت ارزان و شانس دریافت یارانه دولتی برای سرمایه گذاران، مقصد مناسبی برای شروع کسب و کار جدید می باشد.

به صرفه و پایدار

صربستان یکی از موقعیت های سرمایه گذاری مورد علاقه اروپایی ها در سال ۲۰۱۲ بوده است. این موفقیت در سال ۲۰۱۳ هم ادامه داشته است، با ۱۸ درصد افزایش در تعداد موقعیت های شغلی که آن کشور را در مکان ۵ قرار داده بود. همچنین ۶۳ پروژه جدید باعث شده تا این کشور، رتبه دوم جذاب ترین مکان های اروپای مرکزی و شرقی بعد از لهستان را بگیرد. این کشور همچنین بعد از عضویت در اتحادیه اروپا، از لحاظ سیاسی و اجتماعی به پایداری زیادی رسیده است و قطعا در سال های آتی یکی از قطب های بازار اتحادیه اروپا خواهد شد.

چرا صربستان محل مناسبی برای کسب و کار جدید است؟

چرا صربستان محل مناسبی برای کسب و کار جدید است؟

مزایای بسیار دیگری مانند غذا و آب و هوا

در پایان، باید بدانید که صربستان جاذبه های دلفریب بسیاری دارد شامل طبیعت، مردمانش، شب های آن کشور و غذاهای آن. مجله نیویورک تایمز در مورد بلگراد این گونه نوشته است «جاذبه هایی بی نظیر، با تاریخی بی همتا و جنگل و درختانی تحسین برانگیز»، که پایتخت صربستان را به محلی فوق العاده برای بازدید و حتی برای زندگی تبدیل می کند. همه می توانند از زیبایی های آن لذت برده و در آنجا فعالیت های بسیاری انجام دهند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران