ساحل چپکرود استان مازندران

06 فروردین ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

ساحل چپکرود با طول در حدود 18 کیلومتر بکرترین سواحل استان مازندران به شمار می رود و در 14 کیلومتری شهر جویبار واقع شده است .این مجموعه تفریحی در کنار دریای مازندران برای گردشگران از ده سوئیت پنجاه استراحتگاه اسب دوانی پیس موتور سواری و زمین برای بازی والیبال برخوردار است.همچنین در این مجموعه تفریحی و گردشگری هلال احمر یگان دریایی پلیس نیروی انتظامی برای رفاه بیشتر گردشگران در آنجا مستقر هستند.در 16 سال اخیر در حدود 350 نفر از غرق شدن در دریا توسط تیم و پرسنل مستقر در ساحل از غرق شدن نجات یافته اند.

ساحل چپکرود بسیار ساحلی آرام و زیبا می باشد و برای گردشگران و افرادی که می خواهند اقامتی بسیار خوب و لحظاتی به یاد ماندنی  به دور از هیاهو همراه با تفریحاتی مانند دوچرخه سواری، اسب دوانی و... داشته باشند بسیار مناسب است.شایان ذکر است که در این ساحل مراسم فرهنگی و جنگ شادی آخر هر هفته برگزار می شود.جشنواره مجسمه شنی نیز در این ساحل برگزار می گردد.

مسیر برای رفتن به این منطقه بکر و زیبا از دو مسیر خزر آباد و جویبار می توان استفاده کرد که هر دوی این مسیر در منطقه لاریم هستند که بعد از عبور از این دو مسیر به روستای کوهی خیل می رسید و بعد از عبور کوهی خیل در راه فرعی از جاده جدا شده و به ساحا می رسد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران