افتتاح هتل کپسولی در تهران

24 خرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

افتتاح هتل کپسولی در تهران

اولین نمونه هتل های کپسولی ، امروز با حضور وزیر میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی رونمایی شد و این هتل‌ها قرار است که برای اولین بار در ایران استفاده شود و در اختیار گردشگران قرار بگیرد.

این مدل از هتل‌های کپسولی به کمک کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی به کشور وارد شده و قرار است تحت نظارت این کانون در استان‌های مختلف کشور به‌عنوان شکل جدیدی از مراکز اقامتی مورد استفاده قرار گیرد.

علی‌اصغر مونسان در دیدار از این نمونه هتل گفت: این یک خبر و اتفاق خوب می باشد ، استفاده از این مدل از محل‌های اقامتی، می‌تواند به‌عنوان شکل جدیدی از اقامتگاه‌ها در حوزه گردشگری استفاده شود.

وی افزود: یکی از مزایای این اماکن اقامتی، این می باشد که باعث تحول در اکو کمپ‌ها خواهد شد و به‌عنوان یک محل اقامتی مناسب و بصرفه می‌تواند در اماکنی مانند کمپ‌های مختلف، فرودگاه‌ها، پایانه‌های مسافربری، راه‌آهن و... در اختیار گردشگران قرار گیرد.

هادی سجادی‌راد مدیر گردشگری و صنایع‌دستی کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی نیز در حاشیه این مراسم گفت: این مدل از هتل‌های کوچک و کم‌جا، با عنوان هتل‌های کپسولی به همت کانون جهان‌گردی و اتومبیل‌رانی وارد شده و قرار است به‌عنوان شکل جدیدی از محل‌های اقامتی در خدمت گردشگری کشور درآید.

وی عنوان کرد: در فاز اول قرار است 200 دستگاه از این هتل کپسولی‌ها در شهرهای مختلف از جمله، تهران، مشهد، اصفهان، شیراز و تبریز راه‌اندازی شود تا به‌عنوان یک محل اقامت و استراحت کوتاه‌مدت برای گردشگران استفاده شود.

سجادی‌راد افزود: این هتل‌های کپسولی در محل‌هایی که گفته شد راه‌اندازی می شود  و اقامت در آن‌ها تابع قوانین مرتبط با اقامت در سایر اماکن اقامتی می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران