غذاهای خطرناک دنیا را بشناسید

01 خرداد ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

غذاهای خطرناک دنیا را بشناسید

هنگامی  که سفر می‌کنید ممکن است  با خودتان فکر کنید که از تمام خطرات بالقوه‌ای که ممکن  با آن‌ها مواجه شوید، آگاه هستید. ممکن  قبل از سفر به هر کشوری واکسن‌های مناسب را می‌زنید و با برگه سلامت وارد یک محیط امن و روشن می‌شوید. اما وقتی پای چیزی که می‌خورید به میان می‌آید چه اتفاق می‌افتد؟

در سراسر دنیا یک سری غذاهای خاصی می باشند  که می‌توانند باعث هر اتفاقی شوند از مسمومیت غذایی خفیف گرفته تا مرگ.

آکی(Ackee)

قشنگ ترین  میوه‌ها هم می‌توانند جزو خطرناک‌ترین میوه‌ها باشند. اما در مورد این میوه چه موضوعی مطرح می باشد ؟ آکی، میوه قرمز رنگ و زیبایی می باشد  که در جامائیکا بسیار مورد پسند است . این میوه برای بعد از غذا بسیار مناسب می باشد با این حال آکی کال می‌تواند شما را بیمار کند زیرا دانه‌های داخل آن سمی هستند.

در حالی که از بین ۱۰۰۰ نفر در کارائیب تنها یک نفر با خوردن آکی کال مسموم می‌شود، اما ایالات متحده تنها اجازه فروش کنسرو آکی را می‌دهد تا از سلامت و رسیدن کامل آن اطمینان حاصل کند. در خارج از ایالات متحده، آشپزهایی که از آکی خوششان می‌آید و از طعم آن راضی هستتند می‌توانند به شما نحوه انتخاب و آماده کردن این میوه را یاد بدهند.

گاوغوک آفریقایی (Namibian Bullfrog)

پای قورباغه در فرانسه یکی از غذاهای محبوب و خوشمزه می‌باشد اما در اکثر کشورهای آفریقایی مردم بومی کل این حیوان را می‌خورند به ویژه اگر یک قورباغه بزرگ و آبدار به نام گاوغوک آفریقایی باشد.

اما ما توصیه می‌کنیم هرگز این غذا را امتحان نکنید. مشکل این غذا چیست؟ این دوزیست آبدار حاوی سموم زیادی می باشد  که آن را برای دفع شکارچیان از جمله شما مورد استفاده قرار می‌دهد.

این سموم در قورباغه‌های جوان‌تر بیشتر هستند زیرا هنوز جفت‌گیری نکرده‌اند. خوردن این دوزیست و سموم موجود در بدن آنها باعث ایجاد نارسایی کلیه و حتی مرگ می‌شود. بهتر است از خیر این غذا بگذرید.!

 صدف‌های خونی (Blood Clams)

صدف‌های خونی یک نوع ماده غذایی است که در چین به صورت جوشانده یا غذا خورده می‌شود. این کار بسیار خطرناکی است؛ زیرا این صدف‌ها اغلب حاوی ویروس‌هایی هستند که باعث هپاتیت آ، تیفوئید و اسهال خونی می‌شوند (صدف‌ها اغلب از آب‌های آلوده صید می‌شوند).

در سال ۱۹۸۸، زمانی که بیش از ۳۰۰ هزار نفر به هپاتیت آ مبتلا و در حدود ۳۱ نفر کشته شدند، شانگهای خوردن صدف‌های خونی را ممنوع اعلام کرد. ​ البته این ممنوعیت مانع از فروش این صدف‌ها در فروشگاه‌های و بازارهای مواد غذایی نشد. توصیه می‌کنیم اگر تمایل به امتحان کردن این غذا دارید حتما جانب احتیاط را رعایت کنید. ​

کاساوا (Cassava)

کاساوا ریشه گیاهی می باشد که در آفریقا و آمریکای جنوبی بسیار محبوب است . این ریشه زمانی که کاملا پخته و به درستی آماده شود، هیچ مشکلی ندارد و بسیار خوشمزه می‌باشد (گفته می‌شود اگر ریشه آب‌پز، سرخ‌شده، پخته شده، کباب شده، بخارپز شود، مشکلی ندارد و غذای بسیار خوشمزه‌ای می‌باشد).

با این حال اگر مقدار کمی از آن را به صورت خام بخورید، مقدار بسیار زیادی لینامارین (linamarin) وارد بدنتان می‌شود که در واقع سمی است که مسمومیت آن مانند سیانور می‌باشد. ​ این سم در دانه کتان نیز یافت می‌شود و در دوزهای کم‌تر می‌تواند سردرد، بی‌قراری، گیجی و مشکل در تنفس را ایجاد کند.

آقطی

یک توت، درست است یک توت!‌ البته نه به این سرعت، اما اگر توتی را اشتباه بخورید ممکن است با مسمومیت غذایی، با علائمی مثل استفراغ، تهوع و اسهال مواجه شوید. ​

یکی از انواع توت‌های خطرناکی که به دلیل داشتن رنگ و لکه‌های گرد و آبی با زغال اخته اشتباه گرفته می‌شود، آقطی (Elderberries) است. اما فریب نخورید. زمانی که سبزیجات نارس و نپخته (‏به ویژه خام)‏ مصرف می‌شوند، می‌توانند باعث تهوع، استفراغ و اسهال شدید شوند. برای اینکه این میوه‌ باعث بیماری شما نشود، باید رسیده، پخته و عاری از هر گونه ساقه و برگ باشد.

کوسه گرینلند

کوسه‌های گرینلند بدون شک یکی از موجودات کهن و زیبا در سرزمین حیوانات می‌باشند. اولین و مهم‌ترین نکته در مورد آنها اینکه، کوسه‌های گرینلند می‌توانند تا ۵۰۰ سال زندگی کنند. نکته دیگر اینکه بیشتر کوسه‌های گریلند کور هستند زیرا انگل‌هایی از چشم‌هایشان آویزان است.

اما چیزی که واقعا در مورد کوسه ‏گرینلند باید بدانید این است که هنگام خوردن آن‌ها بسیار مراقب باشید. اگر گوشت کوسه به درستی خشک و یا با مواد آغشته نشده باشد، در نتیجه توکسن‌های موجود در آن، ممکن است بعد از مصرف باعث ایجاد سرگیجه، غش و بیمارهای دیگر شود.

اما اگر گوشت کوسه گرینلند را از یک مغازه معتبر در ایسلند خریداری کنید أوضاع فرق می‌کند. در ایسلند گوشت تخمیر شده کوسه به نام hakarl یک غذای ملی می‌باشد و غذای سالم و ایمنی است. فقط بدانید که، مزه خوبی نخواهید چشید. آنتونی بوردین خیلی خوب Harkarl را توصیف می‌کند: بدترین، نفرت‌انگیزترین و وحشتناک‌ترین چیزی بود که تا به حال خورده بود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0

تورهای موجود برای غذاهای خطرناک دنیا را بشناسید

تور کیش  21, 22, 23 اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش 21, 22, 23 اسفند 99

3 شب
1,235,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
اعتبار از 21 اسفند تا 25 اسفند
اطلاعات بیشتر
تور کیش 18 , 19 , 20 اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش 18 , 19 , 20 اسفند 99

3 شب
1,435,000تومان
ایرلاین: تابان
اعتبار از 17 اسفند تا 22 اسفند
اطلاعات بیشتر
تور کیش  19 و 20 و 21 و 22   اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش 19 و 20 و 21 و 22 اسفند 99

4 شب
1,260,000تومان
ایرلاین: تابان
اعتبار از 19 اسفند تا 26 اسفند
اطلاعات بیشتر
تور کیش از مشهد 22 و 23 اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش از مشهد 22 و 23 اسفند 99

3 شب
1,660,000تومان
ایرلاین: زاگرس
اعتبار از 22 اسفند تا 26 اسفند
اطلاعات بیشتر
تور کیش از تبریز 22 و 24 اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش از تبریز 22 و 24 اسفند 99

3 شب
1,610,000تومان
ایرلاین: ایران ایر تور
اعتبار از 22 اسفند تا 27 اسفند
اطلاعات بیشتر
تور کیش از شیراز  21 و 22 اسفند 99
 کیش, ایران

تور کیش از شیراز 21 و 22 اسفند 99

3 شب
1,335,000تومان
ایرلاین: ایران ایر
اعتبار از 21 اسفند تا 25 اسفند
اطلاعات بیشتر