هتل های آنتالیا آماده پذیرش گردشگران می ‎شوند

30 اردیبهشت ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

ترکیه روند کاهش تدریجی محدودیت های قرنطینه که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در ترکیه گذاشته شده بود را آغاز نموده. «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه هفته گذشته از برنامه کاهش محدودیت ها عنوان کرد.

به این ترتیب، مراکز خرید، سالن های زیبایی و کارخانه های اتوموبیل سازی سراسر ترکیه فعالیت خود را از روز دوشنبه آغاز نمودند.

محمد نوری ارسوی، وزیر فرهنگ و گردشگری ترکیه هم عنوان  کرد انتظار می رود فصل گردشگری ترکیه از عید فطر آغاز شود.

به گفته «ارسوی»، از هفته گذشته اطلاعیه ای برای رعایت نکات بهداشتی از جمله لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی به هتل های ترکیه ابلاغ شده است.

پس از دریافت این ابلاغیه، هتل های ترکیه روند آمادسازی و طراحی قسمت های مختلف هتل برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی را آغاز کردند.

هتل ها به دوربین های حرارتی در ورودی ها مجهز خواهند شد تا از دمای بدن کارکنان و مسافران اطمینان حاصل شود.

از این پس هنگام صرف وعده های غذایی فقط کارکنان غذا را برای مسافران سرو خواهند کرد و دسر، میوه و سالاد نیز در ظروف یک بار مصرف ارائه خواهد شد.

کلیدهای کارتی اتاق ها به وسیله نور فرابنفش ضدعفونی خواهد شد و در لابی ها خودکارهای یکبار مصرف استفاده خواهد شد.

اتاق ها پس از تسویه و خروج مسافران تا بیست و چهار ساعت بعد تحویل داده نمی شوند و در هر نوبت فقط یک نفر امکان استفاده از آسانسورها را خواهد داشت، البته این قانون شامل اعضای یک خانواده نمی شود.

شیوع ویروس کرونا حوزه های بسیاری را از جمله گردشگری با خسارات شدید مواجه کرده است.

گردشگری بخش مهمی از اقتصاد ترکیه محسوب می شود. مسئولان گردشگری ترکیه انتظار داشتند در سال جاری شاهد ورود 58 میلیون بازدیدکننده باشند.

وزیر گردشگری ترکیه اخیرا اعلام کرد اگر شیوع ویروس کرونا تحت کنترل دربیاید، می توان در سال 2021 انتظار ورود 63 میلیون گردشگر به ترکیه را داشت.

شمار گردشگران خارجی در ترکیه در سه ماهه اول سال به 4.24 میلیون نفر گزارش شده که این آمار نسبت به سال گذشته با 22.1 درصد کاهش روبه رو بوده است.

ترکیه همچنین با کاهش 11.4 درصدی درآمد حاصل از گردشگری در فاصله ژانویه تا فوریه مواجه شده است.

در سال 2019، بیش از 45 میلیون گردشگر خارجی به ترکیه سفر کردند که این آمار در سال 2018، 39.5 میلیون نفر گزارش شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران