آشنایی با کار و زندگی مهماندار پرواز

13 فروردین ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

آشنایی با کار و زندگی مهماندار پرواز

اغلب برای افراد عادی  شاید این موضوع خیلی مهم نباشد، ولی برای خدمه پرواز بسیار اهمیت بالایی دارد. خدمه پرواز باید در محدوده BMI یا شاخص توده بدنی نرمال و سالم قرار داشته باشند و این موضوع را در تمام مدت کاری خود حفظ کنند. البته که این موضوع خود چالش بزرگی می باشد .​​​​​​​​

موضوع خیلی مهم دیگر که بیشتر افراد نمی دانند خدمه پرواز فقط برای ساعت‌هایی که در آسمان هستند حقوق دریافت می‌کنند.یعنی اگر پرواز نداشته باشند هیچ حقوقی دریافت نمی کنند.

 

​​​​​​​​برخی افراد هستند که خدمه پرواز را مانند گارسون درنظر دارند و بنابراین سعی می‌کنند به آن‌ها انعام دهند. اما آن‌ها به ندرت چیزهایی از این قبیل را می‌توانند بپذیرند. شاید علت این می باشد که شغل آن‌ها بسیار بیشتر از خدمتی عادی است و در واقع در صورت نیاز جان افراد را نجات می‌دهند و از خودگذشتگی می‌کنند.

لبخند و دندان‌هایی زیبا موضوع دیگری است که خدمه پرواز باید به آن توجه کنند.شرکت‌های هواپیمایی معمولا این موارد برایشان بسیار  مهم است.اگر کسی بخواهد در این زمینه کار کند، نمی‌تواند خیلی کوتاه باشد. کوتاه‌ترین قدی که یک فرد می‌تواند در این شغل داشته باشد حدودا 1متر و 60 سانتی‌متر است. بلندترین آن‌ها نیز می‌تواند حدودا 1متر و 90 سانتی متر باشد.

مهماندار پرواز باید در مورد تمیز نگه‌داشتن خود بسیار دقیق باشند. برای مردان، این بدان معناست که آن‌ها نباید موهای بلندی داشته باشند و اگر ریش و سبیل دارند کوتاه و مرتب باشد و زنان نیز نباید رنگ موی غیر طبیعی داشته باشند.

​​​​​​​​برخی از مهمانداران در پرواز‌هایی حضور دارند که مبدا و مقصد خارج سفر از محل زندگیشان است. به نظر می‌رسد که این موضوع کار را سخت‌تر می‌کند زیرا باید مسافت بیشتری را برای حضور در محل کار طی کنند.

برخی افراد ممکن است فکر کنند که خدمه پرواز می‌توانند از عبور از گیت امنیت فرودگاه خودداری کنند. اما این اصلا حقیقت ندارد. آن‌ها نیز باید این کار را انجام دهند و فقط برای آن‌ها کمی سریع‌تر انجام می‌شود.

یا اگر یک نفر از خدمه پرواز نتواند به موقع در محل کار حاضر شود، همیشه فردی وجود دارد تا جایگزین وی شود و تیم خدمه تکمیل شود.

بعد از اینکه مدتی خدمه‌ پرواز با شرکتی همکاری کرد، معمولاً می تواند درخواست کند که در سفرهای خاصی شرکت کند. به نظر می‌رسد این موضوع خوب است، اما همه آنها دوست ندارند چنین کارهایی را انجام دهند، برخی سفر تصاوفی را بیشتر می‌پسندند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران