بیمه گردشگری بعد از شیوع ویروس کرونا

05 فروردین ، 1399
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

بیمه گردشگری بعد از شیوع ویروس کرونا

«محمد مهدی شرافت» پیرامون بیمه گردشگری پس از بحران کرونا اعلام کرد: ما در مرحله ای هستیم که هنوز متاسفانه نشانه ای از توقف رشد و کاهش اثرات ایناپیدمی جهانی در کشور مشاهده نشده، لذا طرح هر مسئله ای که مدیریت بحران را دچار اضطراب، تردید و حتی اتلاف ناچیز کند، خطاست، چرا که مدیریت کشور در تلاش برای پایان دادن به این بحران و کاهش ابعاد فاجعه به لحاظ تلفات انسانی و سایر بخش ها می باشد .

 قطعاً مدیریت کشور هم در این شرایط، شنوای پیام های این چنینی نیست و از سوی دیگر مردم نیز گرفتاری های خود را دارند و همدردی و همراهی مناسبی را نخواهند داشت.

این مسئول که تجربه شهرداری و مدیریت میراث فرهنگی استان یزد را نیز در کارنامه خود داشته ، با بیان اینکه وضعیت در حوزه گردشگری متفاوت تر می باشد ، گفت: در حالی زمان بروز این بحران با ایام نوروز و تعطیلی باستانی و گسترده ایرانیان منطبق شده که در این فصل همواره اوج سفر و گردشگر را شاهد بودیم، اما در این بازه زمانی توصیه اصلی «در خانه ماندن است»، لذا همه مردم و مسئولان اثر آن را بر صنعت و خدمت گردشگری با تمام وجود لمس می کنند.

وی از اقدام بسیار شایسته هتل ها و مراکز گردشگری یزد یاد کرد و گفت: این بخش بدون ابلاغ دستور و به صورت خودجوش در ابتدای بحران مراکز خود را تعطیل کردند و آمادگی خود را برای همکاری با ستاد بحران برای هر گونه کمک و وظیفه ای توسط ستاد اعلام کردند که این اقدامات باید در خاطره ها ثبت شود.

شرافت گردشگری در یزد را بسیار نوپا دانست و گفت: این صنعت در یزد در حالی به تازگی در حال مطرح شدن در کنار سایر بخش های اقتصادی استان مانند صنایع مختلف، معادن و کشاورزی بود که با بحران کرونا مواجه شد، لذا می توان ضربه اقتصادی بحران کرونا را از این زاویه بسیار سنگین ارزیابی کرد.

وی ادامه داد: البته از زاویه دیگر و از آنجایی که هنوز استراتژی، هدف گذاری و برنامه ی مدون و جامع مورد تایید تمام ذی نفعان و ذی مدخلان حوزه گردشگری در یزد وجود ندارد، این تجربه تلخ می تواند در تنظیم چارچوب های ضروری برای این صنعت، بسیار مهم و مفید باشد. این فعال گردشگری ابعاد ضررهای جانی و مالی بحران کرونا را در حال افزایش خواند و تصریح کرد: بنابر این بدون ارائه تحلیلی از ضررهای اقتصادی به عموم مردم، باید ابعاد مختلف مؤثر بر جنبه های مختلف را رصد و تدوین کرد تا با ورود به منحنی منفی گسترش کرونا با هماهنگی کامل، برنامه جانشینی این فرصت بزرگ آماده شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران