مقصد های گردشگری جهان که کرونا تعطیل کرد

15 اسفند ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

مقصد های گردشگری جهان که کرونا تعطیل کرد

 مکان های دیدنی گردشگری مهم با تعطیل شدن تفرجگاه دیزنی شانگهای شروع شد، ولی طولی نکشید که تمامی پارک های موضوعی دیزنی در آسیا ناچار به بستن درهایشان شدند.

در یکم مارس، موزه لوور پاریس اعلام کرد، تعطیل خواهد بود و احتمال اینکه این شرایط را در روزهای آینده ادامه بدهد نیز وجود دارد. این تصمیم در حالی از سوی مسئولان موزه لوور اتخاذ شده که تاکنون بیش از 100 مورد ابتلا به این ویروس در فرانسه شناسایی شده است. تمامی تورهای رسمی کاخ گایونگ بوک که به عنوان یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری کره شناخته می شود نیز تا اطلاع ثانوی لغو شد.

با توجه به اطلاعات مندرج در وبسایت رسمی این کاخ، بازدید از این مکان با تورهای شخصی همچنان امکان پذیر است. در میلان که شرایط مسافرتی آن در روزهای اخیر با محدودیت همراه بوده، کلیسای جامع میلان دوم مارس با در نظر داشتن اقدامات مناسب برای جلوگیری از ایجاد ازدحام جمعیت درهای خود را به روی بازدیدکنندگان گشود. لا اسکالا، ساختمان اپرای مشهور این شهر با این حال به دلیل نگرانی ها از شیوع این ویروس، همچنان تعطیل باقی خواهد ماند.

توکیو اسکای تری که برای گردشگرانی که برای اولین  بار از توکیو دیدن می کند، به عنوان یک مقصد محبوب گردشگری  شناخته می شود، یکم مارس تعطیل شد و قرار است پانزدهم مارس مجدد بازگشایی شود.

پارک موضوعی دیزنی شانگهای در حالی در بیست و چهارم ژانویه بسته شد که هنوز هیچ اطلاعاتی درخصوص زمان بازگشایی آن در دست نیست. پارک موضوعی دیزنی لند هنگ کنگ نیز به طور موقتی تعطیل شده و درباره زمان بازگشایی آن هم اطلاعاتی منتشر نشده است.

در این بین در ژاپن که آمار مبتلایان به ویروس «کرونا» آن در هفته های اخیر بالا رفته، پارک های موضوعی دیزنی لند توکیو و دیزنی سی بسته شده اند و قرار است در شانزدهم مارس بازگشایی شوند.

بیشتر  موزه های شهر میلان، ونیز و سایر مناطق شمالی ایتالیا نیز به طور موقت تعطیل شده اند و قرار است با در نظر گرفتن اقدامات امنیتی و پیشگیرانه بازگشایی شوند؛ برای مثال، مجموعه پگی گوگنهایم واقع در ونیز در نظر دارد از بازدید گروه های پرجمعیت خودداری کند و از بازدیدکنندگان می خواهد تا حین بازدید از این مجموعه فاصله یک متری خود بایکدیگر را حفظ کنند. موزه های سراسر چین نیز طبق دستور مقامات این کشور به طور موقت تعطیل شده اند.

برای جبران این اتفاق، اداره کل میراث فرهنگی ملی چین از موزه ها و مکان های دیدنی خواسته که فعالیت خود را در شبکه های مجازی ادامه دهند و خدمات خود را به صورت دیجیتالی ارائه دهند.

از جمله این موزه ها به کاخ موزه پکن در شهر ممنوعه می توان اشاره کرد که از بیست و پنجم ژانویه تعطیل شد. بسیاری از موزه ها در ژاپن نیز به دلیل شیوع «کرونا» بسته شده اند. موزه هنر موری، موزه ملی هنرهای مدرن و موزه ملی کیوتو از جمله موزه های تعطیل شده ژاپن محسوب می شوند.

در کره جنوبی، ویروس کرونا موزه ملی کره و موزه ملی هنرهای مدرن و معاصر را در کنار سایر موسسات فرهنگی دولتی این کشور تا اطلاع ثانوی به تعطیلی کشاند. در این بین همچنین رویدادهای هنری و فرهنگی مهمی لغو شده اند و یا به تعویق افتاده اند. بسیاری از گروه های موسیقی نیز تورهای کنسرت خود در آسیا را لغو کرده اند.

نمایشگاه جهانی گردشگری که به عنوان بزرگترین گردهمایی صنعت گردشگری شناخته می شود و قرار بود چهارم تا هشتم مارس در برلین برگزار شود نیز لغو شد.

همچنین حراجی ساتبیز چندی پیش اعلام کرد در پی شیوع گسترده ویروس «کرونا» حراجی های بزرگ فصل بهار هنگ کنگ را به نیویورک منتقل می کند. حراجی کریستیز نیز رویدادهای حراجی قرن بیستم و هنر معاصر خود در هنگ کنگ را به تعویق انداخت و حراجی بونهامس نیز در اقدامی مشابه اعلام کرد رویدادهای ماه مارس خود را به تعویق می اندازد، اما هنوز تاریخ مشخصی برای برگزاری دوباره آن ها تعیین نشده .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران