آمادگی جزیره قشم برای کنترل ویروس کرونا

13 اسفند ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

آمادگی جزیره قشم برای کنترل ویروس کرونا

 ورود مسافران و گردشگران غیربومی به جزیره هرمز برایپیشگیری از شیوع ویروس کرونا تا اطلاع ثانوی ممنوع اعلام  شد.  در حال حاضر تمام فضاها و معابر عمومی جزیره هرمز توسط نیروهای شهرداری ضدعفونی و گندزدایی شد.

 با تهیه مواد ضدعفونی و گندزدا، ادارات، سرویس های بهداشتی بوستان ها و مساجد، فضاهای اداری و مدارس، تجهیزات و سکوهای بوستان ها، خودپردازهای بانک ها، نانوایی ها و دیگر مکان های عمومی هر روز گندزدایی و ضدعفونی می شود.

حضور تعداد زیادی مسافر در هرمزگان از نقاط مختلف کشور بعد از اعلام تعطیلی مدارس و دانشگاه ها از یک سو و کنترل نشدن مبادی ورودی و خروجی از سوی دیگر نگرانی ها درباره افزایش احتمال شیوع کرونا در استان را افزایش داد.

اولین مورد قطعی و رسمی کرونای مثبت در هرمزگان در شهر قشم بودکه  این بیمار بانویی 73ساله بود که برای دیدن دختر و داماد خود از قم به قشم سفر کرده بود. این بیمار بعد از 6روز و پس از بهبود نسبی از بیمارستان مرخص شد و هم اکنون در منزل تحت قرنطینه است. بیمار دیگر، یک آقای 42 ساله است که وی قرنطینه بوده و وضعیتش رو به بهبودی است.

همچنین، روز ششم اسفند اعلام شد مردی 53 ساله با نشانه های بسیار نزدیک به کرونا به بیمارستان خلیج فارس بندرعباس مراجعه و چند ساعت بعد فوت کرده که طبق پروتکل های بیماران کرونایی دفن شد. تاکنون 85 مورد مشکوک به کرونا در استان هرمزگان شناسایی شد. براساس اعلام وزارت بهداشت تعداد مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور تا دهم اسفندماه 593 نفر هستند که 123 نفر ترخیص شده و بهبود یافته و 43 نفر فوت کرده اند؛ از این تعداد در بازه زمانی نهم تا دهم اسفند 205 مورد جدید ابتلای قطعی به بیماری کووید 19 داشتیم که 52 نفر در تهران، 21 نفر در قم، 17 نفر در گیلان، 22 نفر در گلستان، 12 نفر در اصفهان، 18 نفر در مرکزی (اراک و ساوه)، 12 نفر در مازندران، یک نفر در خراسان جنوبی (اولین مورد تشخیصی)، یک نفر در ایلام (اولین مورد تشخیصی)، 8 نفر در فارس، 6 مورد در آذربایجان شرقی، 3 نفر در اردبیل، 8 نفر در البرز، 4 نفر در سمنان، 5 نفر در کردستان، 6 نفر در قزوین، 4 نفر در خوزستان، یک نفر در سیستان و بلوچستان و 4 مورد در یزد هستند و از این جمع، 9 نفر فوت کرده اند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران