ممنوع شدن توقف قطار در ایستگاه های قم و اراک

05 اسفند ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

ممنوع شدن توقف قطار در ایستگاه های قم و اراک

راه آهن اقدامات گسترده خود برای مقابله با ویروس کرونا در قطارها را مربوط به استفاده از ماسک و دستکش توسط همه مأموران قطار به ویژه میهمانداران در طول سفر اعلام کرد و استفاده از آن را اجباری دانست.

ژل های ضدعفونی نیز در قطارها توزیع شد، ضمن اینکه تأکید شده است تمامی ظروف پذیرایی دائما ضدعفونی شوند. سعید رسولی، مدیرعامل راه آهن ایران گفت: ناوگان حمل و نقل ریلی برای پایان اسفند و تعطیلات نوروز آمادگی کامل دارد و شرایط بوجود آمده هیچ تغییری در برنامه ها بوجود نیاورده است. وی با بیان اینکه 2 میلیون و 32 هزار صندلی برای مسافران نوروزی در نظر گرفته ایم که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7 درصد بیشتر شده، گفت: برای ایجاد خدمات مطلوب، اقدامات متعددی انجام شده، این اقدامات هم در مورد افزایش خدمات جابجایی مسافران و رمپ های برقی است و هم در ارتباط با آسانسورها، اصلاح سرویس های بهداشتی، سکوها و نمازخانه ها.
رسولی در ادامه افزود: مجموع پروژه ها در زمینه زیباسازی و بهسازی ایستگاه ها برای پذیرایی از مسافران نوروزی است و قطارها در یک طرح که مدت ها پیش شروع شده، در حال جرم زدایی و بهسازی امکانات داخل و خارج از قطار است. از این حجم تعداد قابل توجهی از قطارها آماده، پاکسازی و بهسازی شد.

مدیرعامل راه آهن ایران در ارتباط با اقدامات انجام شده برای مقابله با کرونا در ایستگاه های قطار گفت: در مجموعه ستادی و ساختمانی راه آهن و ایستگاه ها در اقدام پیشگیرانه ضدعفونی کردن قطارها از روز اول خبر کرونا انجام می شود. در ایستگاه ها همه آنچه مسافر با آن در ارتباط است ضدعفونی می شود. آب سردکن ها، صندلی ها و دستگیره ها و... به شکل مرتب ضد عفونی می شوند و دستورالعمل های احتیاطی نیز ابلاغ شده اند. وی در ارتباط با این پرسش که آیا قرینطنه ای برای یک ایستگاه همچون قم اعلام شده، گفت: خیر، حرکت در تمام مسیرها همچنان ادامه دارد و هیچگونه محدودیتی برای حرکت یا توقف در ایستگاه ها وجود ندارد.

با افراد مشکوک به کرونا در قطار چطور برخورد خواهد شد ؟

رسولی در پاسخ به این پرسش که آیا در ایستگاه های راه آهن شخصی مشکوک به کرونا نیز وجود داشت، گفت: با توجه به شباهت علایم کرونا و سرماخوردگی افراد مشکوک و علامت دار توسط واحدهای مستقر مورد بررسی قرار داده می شوند. طی هماهنگی هایی که با اورژانس و وزارت بهداشت انجام شده، نیروهای امدادی برای حضور به موقع هماهنگ شده است. همچنین ایستگاه های پر تردد راه آهن، یگان های امدادی مستقر هستند و مسافران را زیر نظر دارند. از آنجایی که علائم کرونا و سرماخوردگی شباهت بسیاری با هم دارند، افرادی که در ایستگاه های قطار مشکوک به کرونا هستند، توسط تیم های مستقر معاینه می شوند. مدیرعامل راه آهن ایران در ادامه تاکید کرد: در قطار اگر مورد مشکوکی به کرونا تشخیص داده شود، از اولین ایستگاه اورژانس درخواست معاینه برای شخص می شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران