نکات مهمی که قبل سفر باید رعایت کرد

29 بهمن ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

نکات مهمی که قبل سفر باید رعایت کرد

سید جلال ملکی عنوان کرد : بعضی مواقع در طی سال، مواردی پیش می آید که چند روز متوالی تعطیل است و در این ایام برخی از شهروندان برای استفاده از زمان خود به سفر می روند.

اما باید دقت کنند که نکات ایمنی لازم را مد نظر قرار دهند و آن ها را رعایت کنند. وی ادامه داد: بهتر است افرادی که قصد رفتن به سفر دارند یک لیست از اقداماتی که باید انجام دهند را تهیه کنند تا زمانی که می خواهند خانه را ترک کنند از انجام دادن تمامی اقدامات لازم مطمئن شوند.

یکی از این اقدامات این می باشد که شهروندان باید شیر آب را مورد کنترل قرار داده و آخرین فلکه آب منزل را هم حتما ببندند.

همچنین شهروندان باید شیر فلکه اصلی گاز را هم به طور کامل ببندند و از بسته بودن شیر تمام وسیله های گاز سوز هم اطمینان حاصل کنند یا اگر برای گرم کردن منزل از شوفاژ استفاده می شود باید آن را خاموش و در غیر این صورت شیر رادیاتور به طور کامل بسته شود. سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه بهتر است کلید های اصلی برق نیز قطع شود، گفت: اگر ضروری است که یخچال یا فریزر خانه روشن باشد بهتر است بقیه کلیدها قطع و فقط فیوز آشپزخانه روشن نگه داشته شود.

همچنین روزنامه، کاغذ باطله، پارچه، نایلون و.. نباید پشت یخچال و فریزر یا اطراف دیگر وسایل برقی نگهداری شود، چرا که اگر این وسایل روشن باشند گرما تولید می کنند و گاهی این اتفاق می افتد که همین مسئله باعث به وجود آمدن حریق می شود. ملکی افزود: در صورتیکه مواد قابل اشتعالی مثل تینر یا بنزین درون خانه نگهداری می شود، باید آن ها را از فضای خانه خارج کرد.

ظروف بنزینی یا الکلی نیز بر اثر تابش خورشید دچار آتش سوزی می شوند و شاید همین اتفاق باعث وقوع یک حادثه گسترده شود.

وی با بیان اینکه برخی از منازل دارای سیستم اعلام و اطفای حریق هستند، گفت: شهروندانی که در خانه خود سیستم اعلام و اطفای حریق دارند باید حتما پیش از ترک منزل از سالم بودن این سیستم ها اطمینان حاصل کرده و سپس منزل را ترک کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی در پایان با اشاره به اینکه نکات ایمنی دیگری نیز وجود دارد که شهروندان باید در حین سفر و تردد در محورهای مواصلاتی رعایت کنند، اظهار کرد: برای مثال شهروندان پیش از آغاز سفر باید از ایمنی خودرو و سالم بودن قطعات آن اطمینان حاصل کنند و بهتر است که در هر خودرو یک خاموش کننده حریق دستی و پودری وجود داشته باشد.

جهت رزرو تور داخلی و تور خارجی با همکاران ما در قصر شایان تماس بگیرید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران