کنسلی پرواز های ایر فرانس به چین

26 بهمن ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

کنسلی پرواز های ایر فرانس به چین

طبق  خبرهای منتشر شده ، تعلیق کلیه پروازهای ایرفرانس به چین به خاطر ویروس کرونا تا پانزدهم مارس (25 اسفند) انجام شده . 

علت این موضوع چه می باشد ؟

به گزارش تارنمای اینترنتی وست فرانس همزمان با نگرانی ها از شیوع ویروس فراگیر کرونا در خارج از مرزهای چین، شرکت های هواپیمایی ایرفرانس و «کی.ال. ام» اعلام کردند همه پروازهای خود را به مقصد چین تا پانزدهم مارس به حالت تعلیق در آورده اند.

مقام های این دو شرکت پیش بینی می کنند که بتوانند پروازهای روزمره خود به فرودگاه های پکن و شانگهای را شانزدهم مارس (26 اسفندماه) از سر بگیرند.

پیش از این علاوه بر ایرفرانس و کی.ال.ام فرانسه، شرکت های هواپیمایی امریکن ایرلاینز، دلتا ایرلاینز (آمریکا)، هنگ کنگ، کره جنوبی، تانزانیا، استرالیا، انگلیس (بریتیش ایرویز) و مصر (اژیپت ایر)، پروازهای خود را تا اطلاع ثانوی به مقصد چین تعلیق کرده بودند. فرانسه که پیشتر اعلام کرده بود در پی شیوع ویروس کرونا در چین، شهروندان خود را از شهر ووهان این کشور خارج می کند، 200 نفر از اتباع خود را به کشورشان بازگرداند.

این اتباع فرانسوی سپس به یک مرکز تعطیلات در ساحل «کری-لو-روئه - Carry-le-Rouet » در جنوب فرانسه منتقل و به مدت 2 هفته در این مکان قرنطینه خواهند شد.

پیش از ایرفرانس نیز شرکت هواپیمای ایرباس به عنوان بزرگترین سازنده هواپیماهای جت مسافربری در جهان، خط مونتاژ خود را در چین به دلیل شیوع فزاینده ویروس کرونا در این کشور به طور موقت تعطیل کرد. تارنمای اینرنتی براساس اعلام شبکه بین المللی پروازها (International Flight Network) منبع اخبار هوانوردی بین المللی، ایرباس اعلام کرده از نزدیک تحولات مربوط به وضعیت ویروس کرونا را تحت نظر دارد و به طور مداوم اطلاعات کارمندانش را درباره این موضوع بروزرسانی می کند. براساس این گزارش، انتظار می رود این اقدامات بر تولید هواپیماهای مدل ایرباس ای320 تاثیر داشته باشد.

ایرباس به تازگی مونتاژ این مدل هواپیما را در این شهر چین از 4 به 6 هواپیما در ماه افزایش داده بود. خط مونتاژ ایرباس در شهر تیانجین چین از سال 2008 گشوده شد.

این شهر یکی از چهار مکان ساخت هواپیمای ای 320 است. ایرباس افزایش تولید کلی خانواده اِی 320 در همه خطوط مونتاژ خود در سراسر جهان را به ماهانه 63 هواپیما در سال 2021 هدف قرار داد. همزمان با بالا رفتن نگرانی های جهانی از شیوع ویروس کرونا در چین، تعدادی از کشورها برای جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس اقدامات پیشگیرانه ای را از جمله بازگرداندن اتباع خود در دستور کار قرار دادند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران