آیا ارزان بودن یک خط هواپیمایی به معنای نا امن بودن آن است؟!

22 دی ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

آیا ارزان بودن یک خط هواپیمایی به معنای نا امن بودن آن است؟! 

امنیت هواپیما یکی از مهم‌ترین اجزای یک سفر را تشکیل می‌دهد و اطمینان از ایمنی خط پروازی می‌تواند لذت سفر را به جان مسافران پرواز بنشاند.

نتایج اعلام شده ستاد کل نیروهای مسلح در پی سقوط هواپیمای مسافربری اوکراین

پرواز شماره ۷۵۲ خطوط هوایی اوکراین از فرودگاه امام خمینی(ره) حرکت کرده و درهنگام چرخش، کاملاً در حالت نزدیک شونده به یک مرکز حساس نظامی سپاه و در ارتفاع و شکل پروازی یک هدف متخاصم قرار می‌گیرد که در این شرایط بر اثر بروز خطای انسانی و به صورت غیر عمد، هواپیمای مورد نظر  مورد هدف قرار گرفته که متاسفانه موجب به شهادت رسیدن جمعی از هموطنان عزیز و جان باختن تعدادی از اتباع خارجی می شود . ستاد کل نیروهای مسلح ضمن عرض تسلیت و اظهار همدردی با خانواده‌های داغدار هم وطن و جان باختگان اتباع سایر کشورها و عذرخواهی به خاطر خطای انسانی پیش آمده، اطمینان کامل می دهد با پیگیری انجام اصلاحات اساسی در فرآیندهای عملیاتی در سطح نیروهای مسلح امکان تکرار این گونه خطاها را غیر ممکن ساخته و بلافاصله مقصر آن را به سازمان قضایی نیروهای مسلح معرفی کنند تا با خطا های صورت گرفته برخورد قانونی صورت گیرد. همچنین ابلاغ گردید تادر اسرع وقت مسئولین مربوطه در سپاه با حضور در رسانه ملی توضیحات مشروحی را به مردم شریف ارائه نمایند.

توقف تمام پرواز های ایران به مقصد سوئد

با توجه به اتفاقات پیش آمده دولت سوئد، تمام پروازهای ایران را به این کشور  متوقف کرد ، شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: به اطلاع مسافران گرامی پروازهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران به مقصد کشور سوئد می‌رساند با توجه به مشکلات اعلام شده از سوی سازمان هوانوردی کشور سوئد تا اطلاع ثانوی پروازهای این شرکت به مقصد استکهلم و گوتنبرگ کنسل اعلام می‌شود مسافرین عزیز تور سوئد در حال حاضر باید منتظر تصمیم های آتی کشور سوئد بمانند و یا ایران را به مقصد سایر کشور ها ترک و سپس برای ورود به کشور سوئد اقدام کنند .

بازگشت هواپیمای لوفت هانزا

شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرد که پرواز این شرکت به مقصد تهران در یک اقدام احتیاطی به فرانکفورت بازگشته است  . با توجه به اتفاقات اخیر ارزیابی امنیتی آنها از آسمان ایران و فرودگاه تهران تغییر کرده است. شرکت هواپیمایی لوفت هانزا اعلام کرده است که پس از کسب اطلاعات بیشتر درباره ازسرگیری پروازهایش به ایران تصمیم گرفته خواهد شد .

هواپیمایی اوکراین بعد از این اتفاق ناگوار و تلخ اعلام کرد مسیرهای پروازی خود را تغییر دادیم و دیگر از آسمان ایران عبور نخواهیم کرد و همچنین اوکراین خواستار پوزش و پرداخت غرامت از سوی ایران شد .


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران