توریست های چینی بسته تشویقی دریافت خواهند کرد

21 دی ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

توریست های چینی از طرف ایران بسته تشویقی دریافت خواهند کرد

طبق  سخنان مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران، بسته های تشویقی برای حضور گردشگران چینی در بازه زمانی چهارم تا بیستم بهمن ماه اختصاص می یابند.

طبق گفته فرهاد جانفشان عراقی: با همکاری و مشارکت بخش خصوصی به مناسبت سال نو چینی بسته های تشویقی برای حضور مسافران چینی از تاریخ 4 الی 20 بهمن ماه در تهران ارائه می شوند.

وی با بیان اینکه کشور چین به عنوان یک مقصد هدف برای جذب گردشگران خارجی به ایران به دلیل جمعیت بالای مسافر، نزدیکی مسافت و اشتراکات فرهنگی شناخته می شود گفت: عرضه بسته های تشویقی می تواند گردشگران چینی را برای سفر تعطیلات سال نو به ایران ترغیب کند.

جانفشان افزود: برنامه های سال نو چینی شامل جشن های مرتبط با آداب و رسوم سال نو چینی، تخفیف در مراکز اقامتی و پذیرایی، حضور راهنمایان چینی زبان در موزه ها و مراکز گردشگری تهران  می باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: بر اساس دستور العمل وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، تهران به عنوان یکی از 10 استان منتخب در اجرای برنامه های سال نو چینی برای جذب گردشگران می باشد، که انتظار می رود تا با اعلام برنامه ها پیش بینی شده به تورگردانان این کشور موجب حضور بیشتر گردشگران چینی در تهران شود.

مدیر کل میراث فرهنگی استان تهران خاطر نشان کرد: جلسات متعددی با حضور نمایندگان بخش خصوصی به منظور برنامه ریزی رویداد سال نو چینی در استان تهران بر اساس سلایق گردشگران چینی برگزار شده است. سال نو از مهمترین تعطیلات سنتی مردم چین می باشد. گاهشماری چینی، گاهشماری ترکیبی شمسی-قمری بوده و حرکت خورشید، ماه و ستارگان، تعیین کننده روزها، ماه ها و سال ها هستند. هر سال، در بهمن ماه مراسم سال نو چینی برگزار می شود.

سال نو، با پدیدار شدن ماه در نخستین روز سال آغاز می شود و به همین علت گاه به آن سال نوی قمری نیز گفته می شود.

جشن سال نو، عموماً پانزده روز به طول می کشد و با جشن فانوس به پایان می رسد. در بیشتر کشورهایی که چینی ها اکثریت را تشکیل می دهند یا اقلیت قدرتمندی هستند، سال نوی چینی جشن گرفته می شود که از آن جمله می توان به چین، هنگ کنگ، تایوان، برونئی، کره شمالی و کره جنوبی، مغولستان، نپال، بوتان، ویتنام، سنگاپور، اندونزی، مالزی، فیلیپین و تایلند اشاره کرد. براین اساس، در بسته حمایتی نیز با تخفیف در هزینه ها و تامین ذائقه های تفریحی و توریستی چینی ها زمینه های حضور و جذب گردشگران را به ایران فراهم می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران