افزایش سفر گردشگران ترک به ایران

05 آذر ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

افزایش سفر گردشگران ترک به ایران

افزایش 35 درصدی سفر گردشگران ترک

ولی تیموری در نشست با محمت تاشکین، رایزن فرهنگی و گردشگریشهر ترکیه در تهران که با هدف بررسی وضعیت تبادلات گردشگری دو کشور و تقویت روابط دو طرفه برگزار شد، گفت: در یک سال گذشته تعداد گردشگران ترکیه که وارد ایران شدند، در مقایسه با سال های قبل افزایش قابل توجهی داشته و نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته با 35 درصد رشد داشته.

به گفته وی ، این تغییرات قدمی جدی در راستای دستیابی به هدف ایجاد توازن گردشگری بین دو کشور می باشد.

وزارت گردشگری ترکیه به تازگی اعلام کرده است: در هشت ماهه نخست سال 2019 این کشور میزبان بیش از 31 میلیون گردشگر خارجی بوده که به ترتیب روسیه، آلمان، بریتانیا، ایران و بلغارستان پنج کشور نخست بودند که در این مدت بیشترین گردشگر را در ترکیه داشته اند.

معاون گردشگری همچنین با بیان اینکه برای تقویت تعاملات گردشگری دو کشور علاوه بر ارتباط هرچه بیشتر بخش خصوصی دو کشور، به افزایش تعامل و رفت و آمدها بین مسئولان دولتی مرتبط نیاز است، افزود: از این رو برگزاری نشست مشترک گردشگری (B to B) با همکاری بخش خصوصی و دولتی طرفین تا قبل از پایان امسال می تواند فراهم کننده بستر لازم برای تقویت ارتباطات مورد نظر باشد.

رایزن فرهنگی ترکیه در تهران نیز نسبت به حضور فعال در نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران در دهه آخر بهمن ماه امسال اعلام آمادگی کرد. همچنین، توافق شد تا نشست مشترک بخش های خصوصی گردشگری ایران و ترکیه در دی ماه امسال در تهران برگزار شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
0 کامنت
نظر خودتان را ارسال کنید
0