جاذبه های گردشگری قشم را بشناسید

09 شهریور ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

جاذبه های گردشگری قشم را بشناسید

جزیره قشم یک جزیره منحصر به فرد در ایران می باشد  که دیدگاه شما را به گردشگری به طور کامل تغییر خواهد داد. جزیره قشم از شگفت انگیز ترین و زیباترین جزایر در ایران است که با سفر به آن جاذبه های زیادی را به چشم خواهید دید.


بندر لافت

اگر اهل سفر رفتن باشید بی شک نام این بندر را بارها به گوشتان خورده. لافت در بخش شمال غربی قشم قرار گرفته و در طول تاریخ مرکز جزیره نیز بوده است؛ درست زمانی که مردم با لنج به دریا می رفتند. بادگیرهای بلند و کوچه های باریک، قایق ها و لنج ها و همین طور شگفتی طبیعت جنگل های حرا همه را مجذوب خود می کنند.

سد و روستای گوران

از مناطق تاریخی مشهور برای گردشگری می باشد که در منطقه ساحل شمالی جزیره قشم و هشتاد کیلومتر مانده به قشم قرار گرفته . شما با رفتن به این روستا و دیدن سد گوران می توانید شاهد آثار مختلف تاریخی مانند دوره های هخامنشیان، ساسانیان و پهلوی ها باشید. سفر به این روستا دنیایی متفاوت را برای گردشگرانتور قشم رقم می زند.

دره ستارگان

دره ستارگان از معروف ترین و در عین حال محشرترین مکان های دیدنی قشم می باشد. اهالی این منطقه بر این باورند که دو میلیون سال پیش ستاره ای از آسمان بر زمین افتاده و موجب تغییر سنگ، خاک و ماسه این منطقه به اشکال عجیب شده است.

جزیره هنگام

از معروف ترین جزایر ایران است که در سفر به قشم می توانید از آن هم دیدن کنید. هنگام در جنوب مرکزی جزیره قشم و در حد فاصل دو کیلومتری قشم و در جلوی روستای شیب دراز قرار دارد. مساحت جزیره هنگام جنوب با دارا بودن معادن مختلف نمک ، خاک و سرب در حدود پنجاه کیلومترمربع است. زندگی به خاص ترین شکل ممکن خود در این جزیره جریان دارد و می توان از جاذبه های طبیعی تا زندگی روزمره مردم را در سفری لذت بخش دید.

جنگل های حرا

جنگل های حرا یکی از زیباترین جنگل های ایران و نام آشنا می باشد. جنگل های حیرت انگیز حرا قدمتی سی تا چهل میلیون ساله دارند و جز عجایب هفتگانه قشم به شمار می روند. مساحت این جنگل ها چیزی در حدود هفت هزار و دویست و سی و شش هکتار متر می شود که از بندر لافت تا روستای سهیلی به طول می انجامد. عمق آب نیز در حدود یک تا یک و نیم متر است و به همین دلیل با فروکش کردن آب دریا می توان به مدت شش تا هفت ساعت درختان را دید و از نمای جنگلی آن لذت برد.

تنگه چاهکوه

چاهکوه زیبا در قسمت غربی ساحل شمالی جزیره قشم قرار گرفته و از مکان های دیدنی این جزیره محسوب می شود. این تنگه نیز جز شاهکارهای طبیعت است که در دل کوه سنگی قرار گرفته و با فضایی عریض و دیوارهای بلند می تواند تعجب هر بیننده ای را برانگیزد.

دره تندیس ها

جالب است بدانید که زمانی دره تندیس ها دریا بوده و ماهی های زیادی در آن می زیسته اند. صدف های پوشاننده کف دره هم حاکی از این واقعیت هستند و می توان با اشکال به وجود آمده، زیبایی ها و شگفتی های طبیعت را به چشم دید.

جزیره ناز

فاصله جزیره ناز با قشم حدود 22 کیلومتر است. از جزایر بسیار خاص ایران به شمار می رود که در حدود سه هکتار مساحت دارد. جزیره ناز ساحل شنی ندارد و دیواره های صخره ای 5 تا 10 متر آن را احاطه کرده اند. در این جزیره می توانید به تماشای مرغان دریایی و فلامینگوها بنشینید و ساعاتی را در آرامش سپری کنید.

جزیره هرمز

فرش قرمز طبیعی جزیره هرمز آن را به توریستی ترین منطقه در قشم تبدیل کرده است. از مکان های دیدنی هرمز می توان به دره مجسمه ها و تنگه هرمز اشاره کرد. بالای تنگه بایستید و به تماشای رفت و آمد کشتی ها بپردازید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تورهای موجود برای جاذبه های گردشگری قشم را بشناسید

تور تفلیس 3 شب و 4 روز ویژه فروردین

3 شب
7,600,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
12 فروردین
اطلاعات بیشتر

تور تفلیس ویژه نوروز 4 شب و 5 روز

4 شب
11,840,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
07 فروردین
اطلاعات بیشتر

تور تفلیس ویژه نوروز 4 شب و 5 روز

4 شب
15,840,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
07 فروردین
اطلاعات بیشتر

تور تفلیس ویژه نوروز 4 شب و 5 روز

4 شب
16,640,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
07 فروردین
اطلاعات بیشتر

تور تفلیس ویژه نوروز 4 شب و 5 روز

4 شب
16,940,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
07 فروردین
اطلاعات بیشتر

تور تفلیس ویژه نوروز 4 شب و 5 روز

4 شب
16,840,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
07 فروردین
اطلاعات بیشتر
نظرات و امتیاز کاربران