هتلی که زاها حدید در دبی طراحی کرده، به‌زودی افتتاح می‌شود

27 مرداد ، 1398
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

هتلی که زاها حدید در دبی طراحی کرده، به‌زودی افتتاح می شود

هتل های شهر دبی از لوکس‌ترین و گران‌ترین هتل‌های جهان می باشند ؛ اما یکی از آن‌ها ویژگی‌هایی دارد که سبب تمایزش با سایر هتل‌های امارات متحده عربی شده است.

هتل ME by Melia به زودی افتتاح خواهد می شود و اولین و تنها هتلی می باشد که توسط معمار فقید مشهور، زاها حدید طراحی شده است. 

۳ سال بعد از درگذشت این معمار، قرار است تاثیر خود را با بوتیک هتلی داخل ساختمان The Opus بر دبی بگذارد. اکنون این هتل در حال آماده‌سازی است تا درهای خود را به روی مسافران بگشاید. 

The Opus برای اولین بار در سال ۲۰۰۷ قرار بود به‌عنوان مرکز تجاری و خرده‌فروشی افتتاح شود. زاها حدید در آن زمان گفت که این ساختمان به‌عنوان دو برج مجزا طراحی شده است و با ادغام هر دو به شکل یک مکعب درخواهد آمد. این دو برج توسط یک تالار مرکزی شیشه‌ای ۴ طبقه (از طبقه همکف) و همچنین یک پل ۳ طبقه نامتقارن در ارتفاع ۷۱ متری از سطح زمین به یکدیگر متصل می‌شوند.

فضای خالی ایجاد شده بین این طبقات، به کسانی که در مرکز ساختمان هستند این اجازه را می‌دهد که چشم‌اندازی بر بیرون ساختمان داشته باشند. 

به زاها حدید لقب «ملکه منحنی‌ها» را داده‌اند
فضای داخل مکعب به منظور ایجاد یک فضای خالی مرکزی، خالی مانده است، درست مشابه آنچه که در هتل Morpheaus در Macau به کار گرفته شد و باعث تحسین این طرح شد. 

به زاها حدید لقب «ملکه منحنی‌ها» را داده‌اند که به‌خاطر طرح‌های جسورانه و سیال‌ مانندش مثل مرکز آبزیان المپیک لندن و مرکز فرهنگی حیدر علی‌اف در جمهوری آذربایجان است. 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران