رکورد افزایش گردشگری ترکیه

14 مرداد ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

رکورد افزایش گردشگری ترکیه

طبق آمار و ارقام ارائه شده از سوی موسسه آمار ترکیه ای (TurkStat)، درآمد حاصل از صنعت گردشگری تور ترکیه در چهار ماه اول سال 2019 به 7.97 میلیارد دلار رسید که این رقم نسبت به سال گذشته با افزایش 13.2 درصدی روبه رو بوده است.

به گزارش دیلی صاباح، با توجه به آمار اعلام شده از سمت «TurkStat»، حدود 87.8% از این سود مربوط به گردشگران خارجی و 12.2% از این آمار مربوط به شهروندان ترکیه ای ساکن این کشور می باشد.

درآمدهای حاصل از سفرهای شخصی گردشگران 5.58 میلیارد دلار و درآمد حاصل از تورهای گردشگری 2.39 میلیارد دلار از درآمد کل صنعت گردشگری این کشور در چهارماهه اول سال جاری را تشکیل می دهد.

ترکیه در بازه زمانی آوریل تا ژوئن میزبان بیش از 12.76 میلیون گردشگر تور ارزان ترکیه بوده است. این رقم در مقایسه با سال گذشته از افزایش 15.3 برخوردار بوده است.

سود حاصل از سفر هر شخص به طور میانگین در چهار ماه اول سال معادل 625 دلار تخمین زده شده است. سود حاصل از سفر هر گردشگر خارجی معادل 607 دلار و سود حاصل از سفر هر گردشگر داخلی معادل 766 دلار اعلام شده است.

در مجموع 2.44 میلیون شهروند ترک در چهارماهه اول سال به خارج از کشور سفر کرده اند که این رقم نسبت به سال گذشته با افزایش 11.4 درصدی روبه رو بوده است.

جهت مشاوره و تهیهتور ارزان استانبول با همکاران ما در قصر شایان تماس بگیرید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران