افتتاح قطار تهران به آنکارا

17 تیر ، 1398
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

افتتاح قطار تهران به آنکارا

12 خردادماه سال جاری سعید رسولی، مدیر عامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران از راه اندازی قطار تهران-آنکارا و قطار تهران-وان به صورت رفت و برگشت از اوایل تیرماه سال جاری به تعداد هفته ای یک قطار خبر داده بود.

با این حال، قطار بین المللی تهران-وان از سوم تیرماه سال جاری راه اندازی شده و قرار بر این است که فعلا با احتساب تخفیفات قابل ملاحظه نسبت به نرخ اصلی آن در جدول کرایه های مشترک راه آهن های خاورمیانه، در مسیر رفت یا برگشت قرار بگیرد.

جدیدا نیز خبر راه اندازی قطار مسافری تهران–آنکارا در رسانه ها منتشر شد.

چهارشنبه هفته جاری اولین قطار مسافری تهران-آنکارا ساعت 21:50 از تهران به مقصد آنکارا حرکت خواهد کرد تا از این به بعد شاهد حرکت یک قطار مسافری از تهران به سمت آنکارا در چهارشنبه هر هفته باشیم که این حرکت همزمان از آنکارا به سمت تهران نیز خواهد بود. مسیر حرکت قطار تهران-آنکارا از تهران به سمت تبریز، مرز رازی، کاپی کوی (مرز ایران-ترکیه) و دریاچه وان خواهد بود و پس از آن مسافران با کشتی به آن سوی دریاچه انتقال خواهند یافت و به وسیله قطار طرف ترکیه ای به آنکارا می رسند و مدل قطارهای مسافری تهران-آنکارا، 4 تخته خواهد بود و شرایط این سفر به گونه ای است که از تهران تا وان قطارهای شرکت حمل و نقل ریلی رجا و پس از دریاچه وان قطارهای طرف ترکیه ای مسافران را به سمت آنکارا منتقل می کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران