برگزاری جشن نوروز ۹۸ با حضور ده کشور خارجی در جزیره کیش

10 بهمن ، 1397
قصر شایان
اخبار
0 کامنت

برگزاری جشن نوروز ۹۸ با حضور ده کشور خارجی در جزیره کیش

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اظهار نظر داشت: یکی از اولویت های منطقه آزاد کیش، توسعه گردشگری خارجی می باشد و به همین منظور مصمم هستیم تا جشن نوروز 98 را با حضور ده کشور در کیش برگزار کنیم.

وی افزود برای توسعه گردشگری خارجی در کیش باید جذابیت هایی فراهم شود تا گردشگران جذب شوند، خطوط پروازی مستقیم با کشورهای منطقه در همین راستا راه اندازی شده است.

در گذشته اساس گردشگری در کیش، تجارت بوده است. مردم به کیش سفر می کردند تا بخشی از نیازهای خود را تامین کنند و خرید کنند. جزیره کیش ظرفیت های بسیاری دارد که در کنار تجارت می توان کارهای بیشتری انجام داد.

توانمندی های بی شمار طبیعی و اقتصادی و ظرفیت های گوناگون کیش سبب شده تا با توجه به زیرساخت های اصولی این منطقه و با برنامه ریزی مناسب بتوان جزیره کیش را توسعه داد.

در زمینه زیرساخت ها در جزیره اقدامات خوبی انجام شده است. گفتنی است فرهنگ شهروندی یا کیش وندی در کیش نیز به خوبی جا افتاده است.

با وجود اینکه وسایط نقلیه بسیار در جزیره موجود می باشد ولی چراغ راهنمایی و رانندگی وجود ندارد و این موضوع بیانگر این می باشد که هم رانندگان و هم مردم با فرهنگ رانندگی آشنا هستند. هیچ خودرویی در کیش با بوق زدن به کسی هشدار نمی دهد.

کیش همچنبن می تواند محلی برای عرضه صنایع دستی کشور باشد چراکه در حوزه صنایع دستی و میراث فرهنگی جزیره کیش حرف های زیادی برای گفتن دارد.

با توجه به گرانی قیمت ارز مردم کمتر به خارج از کشور سفر داشته اند، اما گردشگران خارجی به دلیل نرخ برابری پولشان، سفری مقرون به صرفه ای به ایران خواهند داشت.

از برنامه های این منطقه آزاد پرواز مستقیم بغداد – کیش و اربیل- کیش است. لازم به ذکر است پرواز مستقیم کویت را نیز پیشنهاد داده ایم، دوستان برای برخی از کشورها با فاصله دورتر نیز پیشنهاد داده اند تا پرواز داشته باشیم.

مصمم هستیم تا رویدادها را در کیش برجسته کنیم و جشن های بین المللی نوروز را با حضور ده کشور جشن بگیریم.

سالروز ولادت پیامبر اکرم (ص) و هفته وحدت یکی دیگر از برنامه هایی است که در نظر گرفته شده تا جشنواره ای بین المللی با محوریت وحدت داشته باشیم.

بین شیعه و سنی روابط بسیار خوبی در کیش برقرار می باشد که زبانزد بوده و می تواند محور بسیاری از رویدادها، جشن های خوب و فرهنگی هنری نیز باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران