همه چیز درباره دیزنی لند استانبول

15 مرداد ، 1402
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

یکی از بهترین و جذاب ترین مکان های تفریحیدر استانبول شهربازی ویالند است که برای هر سن و سالی مناسب می باشد.این شهربازی در منطقه آسیایی استانبول در محلی به نام ایوب واقع شده است وتا میدان تکسیم 13 کیلومتر فاصله دارد. محله گردشگران بسیاری از سراسر نقاط جهان سالانه به این شهربازی می روند و در میان کگردشگران تور استانبول بسیار پرطرفدار و محبوب است.این شهربازی از بزرگترین شهربازی و مراکز تفریحی ترکیه به شمار می رود و شرکت بزرگ انیمیشن سازی دیزنی آن را ساخته است و گردشگران می توانند کاراکترها و شخصیت های داستان انیمیشن دیزنی نظیر میکی موس و... را مشاهده کنند.این شهربازی دارای انواع بازی ها و تفریحات متنوع می باشد و برای گردشگران لحظات خوش و به یاد ماندنی را فراهم می سازد.در این مقاله بخش های مختلف این شهربازی را معرفی می کنیم و تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. 


دیزنی لند استانبول که به نام شهربازی ویالند شهرت دارد در سال های اخیر توانسته به یکی از معروفترین و جاذبه های گردشگرس استانبول شود.افتتاح این شهربازی در سال 2013 بوده است که توسط رئیس جمهور ترکیه رجب طیب اردوغان افتتاح گردید و در مدت بسیار کوتاهی توانست گردشگران خارجی را از تمام نقاط جهان به خود جلب کند.در سال 2016 شرکت گورسوی (Gursoy Group) کلیه سهام این شهربازی را خریداری کرد و نام آن نیز به اسفانبول تغییر یافت.از سال 2016 به بعد امکانات و بازی های متنوعی در این پارک گسترش یافت و گردشگران خارجی به همراه فرزندان خود برای سرگرمی به این مکان که در حدود 1 میلیون متر مربع مساحت دارد سفر می کنند.

بخش های مختلف شهربازی ویالند استانبول 

شهربـازی ویالند استانبول که مجموعه بسیار بزرگی در فضایی با وسعت بسیار است یک تم پارک به شمار می رود که شامل کاراکترهای دیزنی، هتل، مرکز خرید، فروشگاه، نمایشگاه و باغ وحش می باشد و ورودی آن شبیه به قلعه های کارتون های دیزنی است و گردشگران تور استانبول می توانند با تهیه بلیط به این پارک هیجان انگیز رفته و در داخل قلعه های سحر آمیز ان پنهان شوند و رازهای این قلعه ها را کشف کنند.همچنین گردشگران برای بازدید از این شهربازی به یک روز کامل حداقل نیاز دارند . 

ترن هوایی آبی (Splash Coaster) 

یکی از محبوب ترین بخش های دیزی لند ترن هوایی آبی است که بسیار برای کودکان و نوجوانان هیجان انگیز است و در میان آبشار با اوج سرعت حرکت می کند.همچنین از دیگر ترن های هیجان انگیز این پارک ترن نفس گیر (Nefekesen) که با سرعتی در حدود 110 کیلومتر در کمتر از 3 ثانیه مسیر ترن را طی می کند. البته شایان ذکر است که برای سورا شدن به این ترن باید حداقل 140 سانتیمتر قد داشته باشید و از نظر جسمانی کاملا در سلامت باشید.

برج عدالت (Adalet Kulesi)

از دیگر بخش های مهیج و هیجان انگیز شهربازی ویالند برج عدالت است که گردشگران برای یوار شدن به این بازی باید حداقل 13 سانتیمت قد داشته باشند.ارتفاع این برج در حدود 5 متر است و به این صورت است که پس از سوار شدن و مستقر شدن روی صندلی با سرعت به سمت بالای برج به صورت عمودی بالا می روید و در کسری از ثانیه به نوک برج یعنی 50 متر بالاتر از رمین می رسدو و سپس از این ارتفاع به سمت پایین رها می شوید.

سافاری تونل (Safari Tuneli)

گردشگرانی که علاقه به تونل وحشت و اتفاقان ترسناک و هیجان انگیز هستند، سافاری تونل گزینه مناسیبی یرای آنها می باشد.در این بازی مهیج شما وارد تونل تاریک می شوید و در مسیر اتفاقات شگفت انگیز و هیجان انگیز رخ می دهد.

بازی چرخ و فلک (Atli Karinca)

از نمادهای شهربازی در کل جهان چرخ و فلک می باشد.چرخ و فلک شهربازی ویالند بسیار منحصر به فرد و خاص است و با ظاهری بزرگ و رنگارنگی که دارد کودکان را به خود جلب می کند . این چرخ و فلک از ساعت های اولیه روز فعالیت خود را آغاز می کند و در هر سانس ظرفبت 82 نفر را دارد.

جنگل استانبول (Jangle Istanbul)

از دیگر مجموعه جذاب شهرباز دیزنی لند جنگل استانبول است. در این جنگل یا همان باغ وحش بیش از 400 نوع حیوان گوناگون از جانورهای متنوع و ختلف نگهداری می شود.این بخش که یکی از جذاب ترین بخش مخصوصا برای کودکان است از چندین قسمت از جمله خزندگان، پستانداران، حیوانات دریایی و ...تقسیم شده است.

در مجموع شهربازی ویالند دارای امکانات و تفریحات بسیار متنوع می باشد و همچنین این مکان دارای هتلی 4 ستاره شیک و لوکس است که تنها 12 کیلومتر با فرودگاه بین المللی آتاتورک فاصله دارد.همچنین این هتل چشم اندازی بسیار زیبا به منظره باغ دیزی لند دارد.این شهربازی دارای مراکز خرید و رستوران ها و کافه متنوع برای گردشگران تور استانبول است. افرادی که وارد این شهربازی می شوند باید قوانینی را رعایت کنند و افراد بالای 3 سال برای ورود به این مجموعه می بایست بلیط به همراه داشته باشند.این شهربازی در تمامی روزهای هفته باز است و در روز های دوشنبه تا پنجشنبه از ساعت 09:00 صبح تا 07:00 عصر و روزهای جمعه تا یکشنبه از ساعت 09:00 صبح تا 10:00 شب باز می باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران