جاذبه های گردشگری چین

04 دی ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

کشور چین یکی از مقاصد زیبا و پر جاذبه برای گردشگران است که به دلیل جاذبه‌های تاریخی از سرتاسر جهان  هر ساله به این کشور سفر می کنند.در این مطب چند جاذبه های مهم چین معرفی شده تا اگر در هر زمان از سال به این کشور شگفت انگیز سفر کردید حتما به این مکان ها سر بزنید.

معبد اجدادی خاندان چن گوانگجو

این معبد یکی از معابد آموزشی است که  در دوران سلسله کینگ برای اقامت و آماده‌سازی مستخدمین برای آزمون‌های ادارات دولتی در سال ۱۸۹۴ احداث شد. اما در حال حاضر این معبد اجدادی به‌ عنوان موزه هنرهای قومی گوانگ‌دونگ فعالیت می کند و  هنرهای فولکلور و صنایع دستی به گردشگران نمایش می دهد. بنای متقارن معبد اجدادی خاندان چن گوانگجو از ۱۹ ساختمان با ۹ تالار و ۶ محوطه باز تشکیل شده است که مجموعه وسیعی از آثار هنر چینی مانند کنده‌ کاری‌های چوبی و آثار هنر سفال را برای  بازدیدکنندگان به نمایش گذاشته‌ اند.

ساحل دامیشا 

از دیگر جاذبه های جذاب و زیبای جین می توان به ساحل دامیشا اشاره کرد. این ساحل برای گردشگران که از مکان های پر ازدحام خسته شده اند بسیار ایده آل است. این ساحل از بزرگترین سواحل شهر شنزن محسوب می شود و در خط ساحلی شمالی خلیج میرس واقع شده است. ساحل دامیشا  ۱.۸ کیلومتر طول دارد و با شن‌های نرم و روانی که دارد در بین گردشگران از شهرت خاصی برخوردار است. یکی از مجموعه فعالیت‌های محبوب تفریحی در ساحل دامیشا موج‌سواری آن است که گردشگران هنگام بازدید از جاذبه‌های گردشگری چین می توانند به صورت کاملا رایگان از این ساحل رویایی بازدید کنند.

موزه شنزن 

موزه شنزن در حدود۶۰ هزار متر مربع مساحت دارد که در سال ۱۹۷۷ افتتاح شده و مجموعه ا ی از ۲۰ هزار یادگار فرهنگی و تاریخی می باشد که بخش اعظم آن‌ها از شهر شنزن کشف شده‌اند. این مجموعه از چهار موزه با نام‌های موزه تاریخ و فرهنگ قومی شنزن، موزه هنر باستانی شنزن، موزه یادبود ستاد فرماندهی پازتیزان رود دونگجیانگ و موزه اصلاحات شنزن تشکیل شده است.که همچنین علاوه بر نگهداری، حفظ و نمایش قطعات تاریخی فرهنگی ، به تحقیق و آموزش در زمینه‌های مرتبط می‌پردازد.

پارک لیان هواشان شنزن

از دیگر جاذبه های کشور چین می توان به پارک لیان هواشان شنزن اشاره نمود.این پارک که در حدود ۱۵۰ هکتار مساحت دارد بر روی تپه لوتوس قرار گرفته است و از پارک‌های شهری شنزن به‌ شمار می‌رود. پوشش گیاهی پارک لیان هواشان را درختان استوایی، نیمه‌حاره‌ای و همچنین گیاهانی با گونه‌های کمیاب تشکیل داده اند که در بین علاقه‌مندان گل و گیاه طرفداران بسیاری دارد. همچنین در بالای تپه ۱۰۶ متری لوتوس علاوه بر فضای سبز دیدنی و دریاچه‌ای آرام در میان آن مجسمه برنزی دنگ ژیائوپینگ قرار دارد که این مجسمه سیاستمدار و رهبر چینی است که  گردشگران می توانند به صورت کاملا رایگان از این مکان دیدن کنند.اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران