بهترین مسیر زمینی تهران به کیش

02 آذر ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

قبل از بررسی مسیر زمینی برای رسیدن به جزیره زیبای کیش باید در نظر داشت که مقصد انتخابی از مقاصد مهم گردشگری در جنوب ایران  می باشد و سفر به آن با هر وسیله‌ای از جمله هواپیما، قطار، اتوبوس و ماشین شخصی پیشنهاد می‌شود.بهترین مسیر زمینی تهران به کیش را مسافران و گردشگران انتخاب می کنند و عوامل متعددی می‌تواند در این انتخاب تأثیر گذار باشد . بسیار حائز اهمیت است که در مسیر تهران تا کیش توقف‌های کوتاه و بلند خود را در کجا و در کدام نقطه بگذرانیم، نکته دیگری که مهم است فصل و زمان سفرمی باشد البته در شرایط آب‌وهوایی مقصد تائثر چندانی ندارد ولی در مسیر زمینی و شهرهایی که برای رسیدن به کیش از تهران از آن‌ها عبور می‌کنیم در فصل های مختلف آب‌ وهوای متفاوتی داشته باشند. 

سفر از تهران به جزیره کیش 

 مسیر زمینی تهران به کیش کاملا سلیقه‌ای می باشد و با توجه به میل و خواسته مسافران و گردشگران تعیین می‌شود و ممکن است مسیری طولانی و برای برخی بسیار خسته‌ کننده باشد اما برای مسافرانی که ماجراجو هستند. این مسیر بسیار شگفت انگیز خواهد بود. به همین دلیل در نظر گرفتن مدت زمان بهترین کار پیش از تعیین مسیر برای رسیدن به جزیره کیش می باشد ، با این کار مشخص می‌شود چه تعداد روزی را مسافر می بایست به پیمودن مسیر و لذت از جاذبه‌های آن اختصاص داد و چند روز را برای دیدن جاذبه‌های طبیعی و گردشگری، تفریحات متنوع و خرید از مراکز خرید کیش صرف کند.

این را باید در نظر داشت که بهترین مسیر زمینی تهران به کیش را هر گردشگر آگاهی می‌تواند مشخص کند و طبق برنامه دلخواه خود پیش ببرد و بدون شک  این مسیر پر از اتفاقات هیجان‌انگیز و تجربه‌های به یاد ماندنی خواهد بود. تنها نکته حائز اهمیت در سفر به کیش این است که باید موقعیت جغرافیایی و مکانی آن را در نظر گرفت.همواره کیش به عنوان جزیره‌ای در جنوب ایران و در بین آب‌های خلیج همیشه فارس واقع شده است و دسترسی به آن  به صورت زمینی میسر نیست. از این رو بایستی در سفر به کیش در مرحله اول به شهر بندرعباس سفر کرد و بعد از طریق دریا و شناورهای موجود در بنادر این شهر به جزیره زیبای کیش دسترسی پیدا کرد.

انتخاب بهترین مسیر زمینی تهران به کیش به عوامل مختلفی بستگی دارد. اگر گردشگر بخواهد توقفی در مسیر داشته باشد می تواند در طول مسیر اقامت در هتل یا بوم‌گردی داشته باشد و این مسیر رسیدن به کیش را تحت تأثیر قرار می‌دهد، اگر این توقف به صورت کمپ کردن باشد ، طبیعی است که در مسیر چندان تأثیری نمی‌گذارد و نیاز به تغییر خاصی برای رسیدن به نقطه‌ای امن و مناسب برای کمپ احساس نمی‌شود. البته برخی از مسافران علاقه دارند تا در مسیر مقصد نهایی اگر جاذبه تاریخی، طبیعی و گردشگری بود از آن دیدن کنند و به عبارت دیگر عجله ای برای رسیدن به مقصد ندارند تا صرفا در جایی مثل جزیره کیش اقامت کنند و از این جزیره زیبا لذت ببرند. 

بهترین مسیرهای زمینی تهران به کیش

برای بهترین مسیر زمینی تهران به کیش دو مسیر پیشنهاد می‌شود و می‌توان هر یک از آن‌ها را به راحتی انتخاب کنید و با استفاده از اپلیکیشن‌های مسیریابی می توانید به آسانی به جزیره کیش دسترسی پیدا کنید. مسیر اول رفتن از تهران به قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، جهرم، لار و بستک است، این مسیر در نهایت شما را به بندر لنگه در بندرعباس می‌رساند بندری که تا کیش ۹۳ کیلومتر فاصله دارد و با استفاده از شناورهای حمل خودرو می‌توان از این بندر  تنها طی ۴ ساعت به جزیره کیش دسترسی پیدا کرد.

انتخاب دوم در تعیین بهترین مسیر زمینی تهران به کیش، سفر از تهران به قم، کاشان، نطنز، اصفهان، شهرضا، آباده، مرودشت، شیراز، فیروزآباد، کازرون، خنج و لامرد می باشد. طی این مسیر می‌توان به بندر آفتاب یا بندر چارک رسید که هر دوی این بنادر نسبت به بندر لنگه به جزیره کیش نزدیک‌تر هستند و با زمان کمتری  می توان به کیش دسترسی پیدا کرد. بندر آفتاب با داشتن تنها ۱۸ کیلومتر فاصله با کیش حدود ۱ ساعت سفر دریایی زمان نیاز است (با لندینگ کرافت) و بندر چارک با داشتن ۳۴ کیلومتر فاصله با جزیره به ۲.۵ ساعت زمان برای رسیدن به کیش لازم است.

در آخر باید در نظر بگیریم که بهترین مسیر برای سفر مسیری است که طی آن احساس خوب و خوشایندی را تجربه کنیم هر چند مسیر طولانی یا طاقت فرسا باشد. همچنین باید در نظر بگیریم سفر زمینی ایمن نیازمند هوشمندی مسافر و برگزیدن مسیر درست است که با دقت و ذکاوت به راحتی میسر می‌شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران