فاصله قشم تا جزیره هنگام

17 آبان ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

 جزیره هنگام یکی از دیدنی و جاذبه های گردشگری و طبیعی است. هر ساله از نقاط مختلف شهرهای ایران و همچنین گردشگران خارجی به این جزیره شگفت انگیز سفر می کنند. این جزیره در میان آب‌های زیبای خلیج فارس گزینه‌ای بسیار مناسب و هیجان‌انگیز برای گردشگران  به شمار می رود .همواره گردشگران در زمان سفر خود توجه بسیاری به فاصله جزیره هنگام تا جزیره قشم دارند.

موقعیت جغرافیایی جزیره هنگام و قشم

جزیره قشم یکی از بزرگ‌ ترین جزیره در جنوب ایران در آب‌های خلیج فارس است  که در حدود ۱۴۹۱ کیلومتر مربع وسعت دارد و دارای سه بخش مرکزی، شهاب و حرا می باشد و جزیره هنگام با وسعت 50 کیلومتر در قسمت شهاب شهرستان قشم به شمار می‌آید. جزیره هنگام در 2 کیومتری جنوب شرقی قشم واقع شده است و طول آن 9 کیلومتر و عرض آن 6 کیلومتر می باشد و به همین دلیل این جزیره شکل مخروطی دارد.

جزیره هنگام دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است و از جاذبه‌های طبیعی این جزیره می‌توان به خاک سرخ ، ساحل نقره ای، ساحل درخشان، دلفین‌ها و... اشاره نمود و همچنین بازار این جزیره دارای جاذبه های متنوعی می باشد و گردشگران می توانند در هنگام دیدن از این جزیره از غذاهای موجود در بازار هم لذت ببرند.

فاصله قشم تا جزیره هنگام 

طریقه دسترسی به جزیره هنگام معمولا از طریق قشم و بندرعباس می باشد و این جزیره کوچک و جذاب با طبیعت بکر و زیبایی که دارد فاصله زیادی با این دو شهر ندارد، در صورت تمایل سفر به هنگام تنها لازم است تا گردشگران به اسکله کندالو بروند و به وسیله شناورهای حمل مسافر در این اسکله به جزیره هنگام سفر کنند در صورتیکه گردشگران بخواهند بدون اتلاف وقت یا توقف در قشم به هنگام بروند  کافی است از فرودگاه قشم با تاکسی‌های فرودگاه در حدود 12 کیلومتر را طی کرده و به اسکله کندالو بروند .شایان ذکر است که جزیره هنگام نسبت به بندرعباس فاصله کمتری با قشم دارد .

فاصله قشم تا جزیره هنگام در حدود ۵۳.۷ کیلومتر می باشد و اندازه این فاصله از شهر قشم است و  با نزدیک شدن به ساحل قشم و رسیدن به اسکله کندالو این مسافت بسیار کم می‌شود به نحوی که تعداد زیادی از گردشگران جزیره هنگام برای گشت یک یا حتی نیم روزه به آن سفر می‌کنند. یکی از دلایل دیدن جزیره هنگام تماشای دلفین‌هایی است که برای تولید مثل به این نقطه از آب‌های خلیج همیشه فارسمی آیند و جلوه زیبا و شگفت انگیزی را به این جزیره می دهند .این دلفین ها از اواخر پاییز تا اوایل بهار در همسایگی جزیره هنگام  هستند و توصیه می شود برای دیدن و تماشای دلفین های در زمان آرام بودن دریا و صبح زود به دریا بروید.

شایان ذکر است که درجزیره هنگام گونه‌های جانوری کمیابی نظیر لاک پشت پوزه عقابی ، خاردم مصری و جبیر وجود دارند و این نشان می دهد که این جزیره برای گونه‌های متفاوت و خاص جانوری و گیاهی موقعیت مطلوب و ایده آلی می باشد. از دیگر جاذبه های که می توان در این جزیره بازدید کرد سنگ مادر و دختر، نخلستان‌ها، اثرات باقی‌مانده از دوره استعمار پرتغال است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران