4 جابه های گردشگری مالزی

25 مهر ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

کشور مالزی یکی از کشورهای آسیایی که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است و کوآلالامپور پایتخت این کشور است.مالزی دارای چندین فرهنگ می باشد و مردم این کشور به زبان مالایی صحبت می کنند و دین رسمی این کشور اسلام است.مالزی دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که همین امر باعث شده هر ساله گردشگران بسیاری از تمام نقاط جهان به این کشور سفر کنند.شهر زیبای کوآلالامپور دارای معماری بسیار زیبا بوده و با طراحی منحصر به فرد خود توانسته یکی از شهرهای توریستی پر طرفدار در بین گردشگران شود.همچنین این کشور دارای طبیعتی بسیار زیبا است و با توجه به دارا بودن سواحل شنی و صخره های مرجانی منطقه های بسیار ایده آل برای غواصی می باشد.

غارهای باتو، سلانگور

 غارهای باتو از 3 غار تشکیل شده است که با فاصلی کمی از شهر کوالالامپور واقع شده است این غارها شامل سه غار اصلی است و به علاوه مجموعه ای از غار کوچکتر که بسیاری از آنها از زیارتگاهها و مجسمه هایی با قدمتی ۱۰۰ ساله  تشکیل شده است که به خدایان هندو اختصاص داده شده است. غار اصلی که به غار کلیسای جامع شهرت دارد در بالای یک پلکان رنگارنگ عظیم قرار گرفته است.و بعد از پیمودن 272 پله فضایی از مجسمه ها، محرابها و چراغها تزئین شده را می توان مشاهده کرد و در پایین پله ها، مجسمه طلایی لرد موروگان که ارتفاع آن ۴۳ متر می باشد قرار گرفته است.

جزایز پرهنتیان

جزایر پرهنتیان در 19 کیلومتری سواحل شمال شرقی مالزی و 64 کیلومتری جنوب مرزی تایلند واقع شده است .در گذشته این جزایر برای بازرگانانی که به آسیای جنوب شرقی سفر می کردند محل توقف بوده است و نام پرهنتیان به زبان مالایی به معنی توقف است.این جزایر که به مقصد اصلی گردشگری در شمال شرقی مالزی تبدیل شده بخشی از یک پارک دریایی را تشکیل می دهد که برای بازدید از این جزایر زیبا تنها با قایق های موتوری یا با کشتی میسر است.در این مکان غواصی و کایاک سواری در میان گردشگران طرفدار بسیاری دارد .

برج های دوقلوی پتروناس کوآلالامپور 

یکی از بلندترین برج های جهان برج های دوقلو پتروناس در پایتخت مالزی شهر کوآلالامپور است . این برج که در سال 1998 توسط گروهی از ژاپنی ها و کره ای ها احداث گردید و دارای 88 طبقه است و ارتفاع آن به 452 متر می رسد.این دو برج که از فولاد و شیشه و بتن ساخته شده است در طبقات 41 و 42 توسط پلی در آسمان به هم متصل می شوند. در شب این برج منظره ای بسیار زیبا دارد.

کوه کینابالو

این کوه که دومین کوه بلند در آسیای جنوب شرقی است 4095 متر ارتفاع دارد و بلندترین کوه مالزی به شمار می رود.کوه کینابالو قسمتی از پارک های ملی مالزی است که در یونسکو هم به ثبت رسیده است.این کوه اکوسیستم بسیار منحصر به فردی دارد و دارای  تنوع بسیار بالایی از گونه های گیاهی و جانوری دارد که از جمله آن می توان به اورانگوتان در حال انقراض اشاره کرد.  


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران