معرفی جاهای دیدنی شهر یزد در فصل پاییز

04 مهر ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر یزد که نخستین شهر تاریخی ایران است مانند شهرهای توریستی ایران از جمله شیراز، اصفهان و ... دارای جاذبه های گردشگری بسیار متنوع و زیبایی می باشد و در حال حاضر یکی از مناطق گردشگری کشور ایران به شمار می رود و سالانه گردشگران بسیاری از نقاط مختل جهان به این شهر سفر می کنند.این شهر از آب و هوای گرم و کویری برخوردار است و به همین دلیل فصل پاییز یکی از بهترین فصول سال برای سفر به این شهر می باشد.

کویر کاراکال یزد 

 شهر یزد در منطقه ای کویری و خشک واقع شده است .یکی از معروفترین کویرهای یزد کویر کاراکال است که در نزدیکی روستایی به نام صادق آباد می باشد که یکی از بهترین جاهای دیدنی یزد در پاییز برای گردشگران به شمار می رود. کاراکال در گذشته زیستگاه یکی از گربه سانان ایرانی بوده است  که نام آن کاراکال است و به همین دلیل این کویر به ابن نام شهرت یافته است. 

شهرستان مهریز 

استان یزد شهرستان های بسیار زیبا و ایده آلی برای سفر های گردشگری و توریستی دارد که  از مهم ترین شهرستان های این استان می توان به مهریز اشاره نمود. این شهر در کنار شهر هایی همچون تفت و ... جزو بهترین جاهای دیدنی یزد در پاییز به شمار می رود.گردشگران در این شهر می توانند به جاذبه های طبیعی و تاریخی که دارد دیدن کنند.


روستای فهرج 

یکی از برترین جاهای دیدنی یزد در فصل پاییز روستای فهرج است که در ۳۰ کیلومتری بخش شرقی شهر یزد و در میان کویر واقع شده است. بهترین فصل برای سفر به این روستای دیدنی فصل پاییز می باشد. این روستا دارای پیشینه تاریخی بسیار غنی می باشد و قدمت این روستا به قبل از پیدایش اسلام باز می گردد. این روستا دارای جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری است.

باغ های شهر یزد 

بسیاری در این باورند که یزد به دلیل آب و هوای گرم و خشکی که دارد فاقد هر گونه باغ یا طبیعت سر سبزی است اما این باور کاملا غلط است. استان یزد دارای باغ های تاریخی، کشاورزی و ... بسیاری می باشد که هر کدام از آنها به عنوان یک جاذبه گردشگری برای گردشگران محسوب می شود. در فصل پاییز باغ های شهر یزد دارای ظاهری بسیار جذاب و حال و هوای فوق العاده ای می باشند که می توانند به یکی از اصلی ترین مقاصد گردشگران داخلی و خارجی تبدیل شوند.

روستای خرانق 

روستای خرانق که در حدود 85 کیلومتر با شهر یزد فاصله دارد یکی از خاص ترین و مهیج ترین روستا های تاریخی ایران روستای خرانق است. این روستا یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری استان یزد در تمام فصول سال از جمله فصل پاییز بوده است که در این فصل بسیار دیدنی می شود.این روستا دارای حدود ۴۵۰۰ سال قدمت دارد و دارای آب و هوایی بسیار خنک می باشد و هرساله گردشگران بسیاری از نقاط مختلف جهان از این روستا بازدید می کنند.

کویر سیاه کوه  

این کویر که در 40 کیلومتری شهر اردکان واقع شده است یکی دیگر از جاهای دیدنی یزد در فصل پاییز کویر سیاه کوه می باشد که در میان گردشگران خارجی و داخلی بسیار پرطرفدار و محبوب است. قله ها و قرارگیری شن های این کویر بسیار خاص و زیبا است و به همین دلیل کویر سیاه کوه یکی از مشهور ترین جاذبه های گردشگری و طبیعی استان یزد به شمار می رود. شکل کویر سیاه کوه هلال ماه می باشد که قله ی سیاه کوه در مرکز قوس هلالی آن قرار گرفته است.

بافت تاریخی یزد

فصل پاییز از رنگ های نارنجی زرد قهوه ای تشکیل شده است و چون بافت تازیخی یزد ظاهری کاهگلی دارد یک انتخاب ایده آل دیگر برای فصل پاییز می باشد و به همین دلیل در هنگام بازدید از بافت تاریخی یزد در فصل پاییز مناظر بسیار زیبا و هیجان انگیزی را می توان مشاهده کرد.همچنین یک مکان بسیار ایده آل برای فیلم برداری، عکاسی و ... می باشد. 


اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران