4 جاذبه های گردشگری ژاپن

23 شهریور ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

 کشور ژاپن یکی از کشورهای آسیایی بسیار پیشرفته است که از سنت‌های چند صدساله در آن دیده می شود بسیاری از گردشگرانی که برای اولین بار به این کشور سفر می‌کنند متعجب می‌شوند که این کشور آسیایی نسبتا کوچک به‌عنوان یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای صنعتی جهان، دارای تاریخ غنی و شگفت‌انگیزی می باشد که دارای قدمتی هزار ساله است.

قابل ذکر است که قبل از ساخت بسیاری از دیدنی‌ترین کلیساهای اروپایی معابد شینتو و بودایی ژاپن به‌ خوبی شناخته‌ شده بودند و زائران و حامیان را مجذوب طرح‌ها و دکورهای پیچیده خود می‌کردند. در همان زمان کشور ژاپن در حال تکمیل مهارت‌ها و مشاغلی بود که که برای ثروتمند شدن وغنی تر کردن این کشور نقش مهمی داشت که از جمله موارد آن چینی‌ها و سرامیک‌های خوب، منسوجاتی مانند ابریشم را می توان نام برد.بسیاری از این سنت‌های غنی، با وجود ویرانی ها و جنگ های رخ داده، حفظ یا بازسازی شده است و بازدید از ژاپن یک ماجراجویی خاطره انگیز می باشد.

در ادامه مطلب به مهمترین جاذبه های گردشگری ژاپن می پردازیم.

پارک یادبود صلح هیروشیما 

در ماه اوت سال 1945 بمباران وحشتناک اتمی هیروشیما توسط کشور آمریکا ویرانی های بسیاری را در این شهر به جا گذاشت اما با تلاش های بسیار زیاد مردم این کشور برای برگذاشت یادبودی برای قربانیان این حادثه هرساله گردشگران متعددی از نقاط مختلف جهان از این مکان دیدن می کنند.این پارک در مرکز انفجار اتمی که در آن سال رخ داد واقع شده است و در این پارک بناهای تاریخی موزه ها و یادبودهای متعدد مربوط به این اتفاق ناگوار قابل مشاهده است. در این پارک گردشگران علاوه بر باغ های زیبا با شکوفه های گیلاس موزه یاد بود صلح با نمایشگاه هایی که مربوط به صلح جهانی می باشد و همچنین گنبد بمب اتمی و ویرانه های ساختمان اداری در مرکز انفجار قرار داشت را می توانند بازدید کنند. 


کوه فوجی 

با شکوه ترین کوه در کشور ژاپن کوه فوجی است . این کوه افسانه ای در حدود ۳۷۷۶ متر ارتفاع دارد و بر فراز منظره‌ای بسیار مسطح قرار گرفته که از سمت جنوب و شرق شهر توکیو، در فاصله بیش از ۱۰۰ کیلومتری هم قابل‌ مشاهده است.این کوه  از  قرن‌ها پیش در هنر و ادبیات این کشورگرامی داشته شده است و در حال حاضر به‌ عنوان نمادی مهم در نظر گرفته شده و سازمان یونسکو در سال 2013 اهمیت فرهنگی جهانی آن را به رسمیت شناخت. این کوه کهقسمتی از پارک ملی فوجی-هاکون-ایزو می باشد تا کنون توسط بیش از یک‌ میلیون نفر پیموده شده است.

کیوتوی تاریخی 

شهر کیوتو یکی از پربازدیدترین شهرهای ژاپن به شمار می رود و سالانه در حدود 10 میلیون بازدید کننده دارد.این شهر جزء معدود شهرهایی است که از ویرانی های جنگ جهانی دوم آسیب کمتری دیده است.بسیاری از گردشگران برای بازدید از معماری زیبا این شهر و خیابان‌های قدیمیبه این شهر سفر می کنند. بسیاری از بناهای این شهر از هزار سال پیش زمانی که خانواده امپراتوری در این شهر ساکن شدند، تغییری نکرده است.یکی از مکان های بسیار دیدنی قلعه نیجو است که متعلق به قرن هفدهم می باشد. این قلعه دیوار ها و برج های خود را کاملا حفظ کرده است و همچنین دروازه های این قلعه و کاخ با دکوراسیونی بسیار زیبا طراحی شده است.

از دیگر نقاط دیدنی این شهر می توان به کاخ اصلی امپراتوری کیوتو اشاره کرد که در سال 794 پس از میلاد ساخته شده است و یکی از مکان های تاریخی است که بسیار پربازدید می باشد.همچنین بیشه بامبو آراشیاما از دیگر مکان های دیدنی در این شهر است که دارای بامبوهای بلند و زیبا است و فاصله بسیار کمی از مرکز شهر کیوتو دارد.


امپراتوری توکیو

یکی از معروف‌ترین مکانهای دیدنی شهر توکیو کاخ امپراتوری است که دارای پارک‌های بسیار زیبایی است که از قرن هفدهم به جا مانده استو توسط دیوارها و خندق‌ها احاطه شده‌اند. البته بیشتر مواقع کاخ به دلیل اینکه خانواده امپراتوری از آن استفاده می کنند روی عموم بسته است ولی با این حال فضای کافی برای دیدن یا قدم زدن در محوطه آن وجود دارد.علاوه بر مناظر بسیار زیبای کاخ بازدیدکنندگان مجاز به ورود به باغ هیگاشی-گیوئن شرقی و سایر مناطق هستند که به‌ عنوان بخشی از یک تور سازمان‌ یافته به روی عموم باز می‌شوند. "پل دوتایی" یکی از رمانتیک‌ ترین مناظر این مکان است که به خاطر انعکاس آن به این نام خوانده می‌شود.

از دیگر جاذبه‌های گردشگری توکیو می توان به منطقه خرید معروف گینزااشاره نمود. این منطقه پر ازدحام خانه تئاتر کابوکی-زا با اجراهای کابوکی و همچنین تئاتر شیمباشی انبوجو با رقص‌های سنتی آزوما-ادوری و اجراهای بونراکومی باشد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران