قوانین جالب در امارات متحده عربی

09 فروردین ، 1401
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

امارات متحده عربی یکی از کشورهای بسیار جذاب و دیدنی در خاورمیانه است که می توان دبی را به عنوان شهری توریستی و پر زرق و برق در این کشور دانست که در سال های اخیر به دلیل پیشرفت این شهر توجه بسیاری از گردشگران و سرمایه گذاران را به خود جلب کرده است.مهم نیست که در این شهر ساکن هستین یا به عنوان توریست به این شهر سفر می کنید.این شهر و در مجموع امارات متحده عربی دارای قوانین بسیار جالبی است که اگر افراد این قوانین را رعایت نکنند به عنوان مجرم باید جرایم سنگینی پرداخت کنند یا حتی منجر به حبس یا اخراج از کشور خواهند شد.

در این پست به فوانین جالب این کشور می پردازیم.

ورود به حریم شخصی دیگری

در امارات متحده عربی اگر با استفاده از شبکه های رایانه ای و یا رسانه های اجتماعی به حریم شخصی فردی وارد شوید این عمل غیرقانونی به شمار می رود و فرد مجرم به حداقل شش ماه حبس و جریمه نقدی 100 هزار تا 500 هزار درهم برای فرد مجرم در نظر گرفته می شود.

خوردن و آشامیدن در وسایل نقلیه عمومی 

افرادی که سفر می کنند معمولا تمایل زیادی به خوردن و آشامیدن در طول روز دارند. در این کشور خوردن و آشامیدن در مکان های عمومی از جمله ایستگاه مترو و اتوبوس و حتی در پیاده رو و گذرگاه کاملا ممنوع می باشد و اگر کسی این قانون را زیر پا بگذارد جریمه ای معادل 100 درهم خواهد شد.

جرائم اینترنتی 

 کاربران وی پی ان با استفاده از آدرس آی پی جعلی یا آدرس شخص ثالث طبق قوانین جرائم اینترنتی امارات متحده عربی مجرم شناخته می شوند و جریمه آن از 50 هزار درهم تا 2 میلیون درهم می باشد.

گرفتن عکس از دیگران بدون اجازه 

امروزه رسانه های اجتماعی با وقوع حادثه ای از گرفتن عکس با تمام جزئیات آن لذت فروانی می برند ولی باید در نظر داشته باشند که در اارات متحده عربی عکس گرفتن از هر حادثه ای ممنوع است و همچنین عکسبرداری از کاخ ها و دادگاه و ساختمان های نظامی ممنوع می باشد و انجام این کار فرد مجرم مبلغی بین 50 هزار تا 3 میلیون درهم جریمه می شود و حتی ممکن است منجر به اخراج فرد شود.بنابر این گرفتن عکس و فیلم و ارسال آن به شبکه های اجتماعی کاملا ممنوع است.

 اتومبیل کثیف در امارات متحده عربی 

افرادی که داری اتومبیل هستند و از آن استفاده می کنند ممکن است در هنگام رانندگی به دلایل مختلفی از جمله طوفان های شن و ماسه که در امارات صورت می گیرد موجب کثیف شدن اتوموبیل و نشستن گرد و غبار در اتومبیل می گردد.این امر باعث تغییر شکل ظاهر شهر می شود به همین دلیل تردد با اتومبیل کثیف در این کشور کاملا ممنوع است و غیر مجاز است و اگر فردی با اتومبیل کیف در شهر تردد کند می بایست 3 هزار درهم جریمه پرداخت کنند. 

شایعه پراکنی 

از دیگر قوانین مبهم در دبی این است که افراد نمی توانند در مورد کسی شایعه ای را منتشر کنند زیرا این امر در واقع نقض حریم خصوصی افراد به شمار می رود.اخبار جعلی و انتشار آن در رسانه های اجتماعی جرم محسوب می شود و اگر فردی این کار را انجام دهد مجرم شناخته شده و مجازاتی مانند حبس 3 ساله و جریمه نقدی 1 میلون درهمی را برای فرد مجرم خواهد داشت.

از دیگر مواردی که در امارات متحده عربی ممنوع است می توان به مصرف دارو غیر قانونی اشاره نمود که اگر این داروها در خون افراد مشاهده شود آن فرد باید 4 سال را در زندان سپری کند. این مورد در گمرک دبی کانلا نظارت می گردد.همچنین به افرادی که قصد سفر به تور دبی را دارند توصیه می شود که از حمل هرگونه سلاح و یا اشیایی مانند تجهیزات نظامی مهمات و ... خودداری کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران