در تهران از چه جاهایی دیدن کنیم ؟

29 دی ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر تهران پایتخت ایران بر خلاف تصوراتی که مردم شهرهای دیگر نسبت به آن دارند بسیار شهری توریستی و جذاب است که دارای مناطق و جاهای دیدنی متعددی است که برای کذراندن اوقات فراغت بسیار مناسب می باشد.

کاخ گلستان 

این بنای ارزشمند با قدمتی در حدود 440 سال یکی از بناهای تاریخی ایران به شمار می رود .این کاخ در سال 1334 در فهرست آثار ملی ایران ثبت گردید و همچنین در سال 1392 در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفت.ایم بنای زیبا در بافت قدمی شهر تهران واقع شده و به راحتی میتوان با وسایل حمل و نقل عمومی به آن دسترسی پیدا کرد.

دربند

دربند یکی از محله های قدیمی شهر تهران است که در شمال باغ سعد آباد واقع شده است .این محله در گذشته یک دهکده بوده است و شهروندان تهرانی برای پذیرایی از مهمانان خارجی و شهرستانی این منطقه را انتخاب می کنند.دربند بین گردشگران ایرانی و خارجی شهرت بسیاری دارد.

باغ فردوس 

باغ فردوس که قدمت آن به دوران قاجار بر می گردد  به دستور محمد شاه قاجار در سال 1264 هجری قمری بنا شد از آثار ملی کشور به شمار می رود و محله ای مرفه نشین در منطقه شمیران تهران است .این باغ در سال 1381 به موزه سینمای ایران تبدیل گردید.

پل طبیعت 

این پل که پارک طالقانی را به پارک آب و آتش متصل می کند بر روی اتوبان مدرس تهران احداث شده است و یکی از نمادهای پایتخت به شمار می رود.ساخت این پل از سال 1389 آغاز شد و در سال 1393 به پایان رسید. بازدید از این پل زیبا و مدرن برای گردشگران بسیار لذت بخش است.

برج میلاد 

این برج با 13 هزار متر زیر بنا بلندترین برج تهران به شمار می رود و به دلیل بلندی آن از تمام نقاط تهران قابل روئبت است.برج میلاد ششمین برج مرتفع مخابراتی در جهان محسوب می شود .این برج شامل بخشهای مختلف اداری، تجاری وگردشگری است و به دلیل ارائه خدمات و امکانات گسترده تفریحی در میان ساکنین شهر تهران بسیار محبوب است.

موزه مقدم 

موزه مقدم یکی از خانه های تاریخی تهران است که مربوط به اواخر دوره قاجار و منزل سکونت خاندان احتساب الملک از صاحب منصبان مشهور دربار قاجار بوده است ولی در حال حاضر موزه اشیای تاریخی است.این عمارت در ضلع شمالی خیابان سپه، خیابان شیخ هادی واقع شده است.این اثر تاریخی در سال 1379 به عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسید.

حرم امام زاده صالح 

این حرم مطهر از زیارتگاه های مشهور و قدیمی پایتخت است که طبق آمار، روزانه 30 هزار نفر برای زیارت به این مکان مقدس مشرف می شوند. امام زاه صالح یکی از فرزندن امام موسی کاظم(ع) و از برادران امام رضا (ع) است.بنای امام زاده صالح از سال 1351 در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفته است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران