شگفت انگیز ترین غارهای ترکیه

20 دی ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

کشور ترکیه از نظر فرهنگی و تاریخی بسیار غنی می باشد و جاذبه های گردشگری بسیاری دارد که از جمله آن مناظر طبیعی زیبای این کشور جذابیت ترکیه را دو چندان کرده است.جاذبه های گردشگری تور ترکیه بسیار است که می توان به غارهای اعجاب انگیز و شگفت انگیز آن اشاره نمود.به همین علت می توان تور ترکیه را جزء تورهای پرطرفدار بین گردشگران دانست.بیش از 40 درصد طبیعت ترکیه را صخره تشکیل داده است.با وجود میزان زیادی صخره در این کشور غار های بسیار متعددی تشکیل شده اند که بیشتر از 40000 غار در ترکیه کشف شده است.

غار کاپادوکیه 

منطقه کاپادوکیه ترکیه از نظر تاریخی و فرهنگی و زمین شناسی بسیار حائز اهمیت است .غارهای این منطقه تقریبا از خکسترانفجارهای سه میلیون سال پیش به وجود آمده است و به دلیل نرمی سنگ های این منطقه سبب شده تا مردم از تراشیدن این سنگها بتوانند کلیسا،غار،پناهگاه و معابد مختلفی را بسازند.تماشای این منطقه زیبا و همچنین دیدن جاذبه های غارکاپادوکیه سه تا چهار روز زمان می برد.این غار علاوه بر مناظر زیبایش دارای شهرهای زیرزمینی شگفت انگیزی می باشد.

غار آینالیگول

غار آینالیگول در منطقه ای بسیار زیبا بر روی رشته کوه طولانی واقع شده است.برای رسیدن به دهانه غار گردشگران می بایست از یک راه پلکانی به سمت پایین حرکت کنند.دون غار منظره ای بسیار شگفت انگیز وجود دارد که در انتهای آن نیز دریاجه ای بسیار بکر و دست نخورده می باشد. از مزیت های دیدن این غار راه برگشت آن از جاده های پیچ در پیچ شهر آلانیا ترکیه است.این جاده در بین گردشگران تور ترکیه بسیار پرطرفدار و محبوب است.

غاربولاک

این غار در شهر قره بوک واقع شده است و مکان تاریخی و اسرار آمیز است که 6 کیلومتر طول دارد.هوای درون غار بسیار سرد است .سنگهای درون این غار دارای اشکال بسیار زیبایی است و همچنین در این غار دیواره های کریستالی یافت می شود.برای بازدید از این غار گردشگران می بایست 600 متر غارپیمایی کنند . البته راهنما در این غار تنها 200 متر گردشگران را راهنمایی می کنند.

غار دیم ترکیه 

برای کسانی که به غارگردی علاقه دارند این غار از از ساختارهای زمین شناسی بسیار شگفت انگیزی تشکیل شده است که بسیاار برای گردشگران جذاب می باشد.این غار میلیون ها سال پیش توسط جریان آب به وجود آمده است و دارای آثار تاریخی است که  زندگی انسانها در گذشته را نشان می دهد.

غار داملاتاش

این غار در شهر آلانیا در سال 1948 بسیار اتفاقی از انفجار یک دینامیت در آن منطقه کشف گردید.در تالار اول این غار استالاگمیت های بسیاری مشاهده می کنید و سنگ های این غار دارای اشکال زیبا و متنوعی ساخته شده است.گردشگران پس از طی کردن پلکان طولانی به تالار اصلی این غار خواهند رسید.البته برای سهولت مسیر ورودی برای گردشگران این استالاگمیت هایی که قدمت آن به بیش از 50000 سال می رسد کنده شده است.

غار تاسکویو

غار تاسکویو که در 10 کیلومتری شمال غربی منطقه تاسکویو واقع شده است در سال 2014 برای اولین بار برای بازدید برای گردشگران افتتاح گردید.طول کل غار حدود 470 متر است و ورودی این غار 214 متر بالاتر از سطح دریا است.در این غار منطره های بسیار زیبایی از جمله انواع ستون و حوضچه و همچنین استالاگمیت ها را می توانید مشاهده کنید.


غار کلوگلان

برای دیدن غار کلوگلان می بایست چند کیلومترپیاده روی کنید تا به این غار برسید .بازدید از این غار تها 15 دقیقه طول می کشد و به راحتی می تواند از تمام قسمتهای غار دیدن کنید.این غار منظره ای زیبا از انواع مواد معدنی و کانی است که بسیار جذاب و شگفت انگیز است.

از دیگر غارهای ترکیه می توان به غار کالکیک،غار آیوانی،غار یاناسو و ... نام برد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

تورهای موجود برای شگفت انگیز ترین غارهای ترکیه

تور استانبول ویژه 3 شب و 4 روز

3 شب
11,950,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
19 خرداد
اطلاعات بیشتر

تور استانبول ویژه 3 شب و 4 روز

3 شب
14,860,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
19 خرداد
اطلاعات بیشتر

تور استانبول ویژه 3 شب و 4 روز

3 شب
14,660,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
19 خرداد
اطلاعات بیشتر

تور استانبول ویژه 3 شب و 4 روز

3 شب
12,190,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
19 خرداد
اطلاعات بیشتر

تور استانبول ویژه 3 شب و 4 روز

3 شب
13,860,000تومان
ایرلاین: قشم ایر
19 خرداد
اطلاعات بیشتر

تور کیش 3 شب و 4 روز

3 شب
3,395,000تومان
ایرلاین: آتا
18 خرداد
اطلاعات بیشتر
نظرات و امتیاز کاربران