معرفی دیدنی های شهر عمان

08 دی ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

عمان کشوری در شرق شبه جزیره عربستان است که دارای شهرهای توریستی و دیدنی متعددی می باشد .اگر قصد سعر به این مکان را دارید در این مطب به ویژگی و تفریحات شهر های گوناگون عمان پرداخته شده است.

مسقط

این شهر جزء بزرگترین شهرهای عمان به شمار می رود و پایتخت عمان است و اصلی ترین شهرهای توریستی عمان محسوب می شود.از ویژ گی های منحصر به فرد شهر مسقط این است که سواحل بسیار زیبایی دارد و برای گردشگرانی که به تفریحات ساحلی علاقه مند هست مسقط مکانی مناسبی برای توریستها است.این شهر دقیقا در میان تپه ها و سواحل ذاب واقع شده است.مسقط با اینکه دارای ساختمان های جدید و مدرنی می باشد ولی حال و هوای قدیمی خود را حفظ کرده است.

صور

این شهر با جمعیتی در حدود 120 هزار نفر جزء دومین شهر ثروتمند عمان محسوب می شود.صور دارای سواحل زیبا و بسیار دیدنی است که برای گردشگرانی که می خواهند لحظاتی همراه با آرامش را تجربه کنند بسیار ایده آل می باشد.همچنین این شهر دارای غذاهای بینظیری است که در مجموع مقصدی بسیار جذاب برای گردشگران تور عمان می باشد.


سیب

شهر سیب که در نزدیکی شهر مسقط عمان است یکی از دیدنی ترین شهرهای عمان به شمار می رود.این شهر به دلیل نزدیک بودن به مسقط و با فاصله 20 دقیفه ای با فرودگاه مسقط شهری جذاب برای گردشگران است .این شهر ساحلی بسیار دیدنی است و از جمله جاهای دیدنی ان می توان به برج ساعت آن اشاره کرد. همچنین این شهر توریستی دارای بازارطلا با قیمت های ارزان است .

بهلاء

این شهر که در فاصله 180 کیلومتری مسقط قرار گرفته به عنوان اولین شهری در عمان است که در یونسکو به ثبت رسیده است.بهلاء دارای بازار قدیمی و و مسجدی زیبا و قلعه ای بسیار زیبا است که بسیار دیدنی است که قدمت این قلعه به قرن سیزدهم میلادی برمی گردد.در این شهر باستانی بازار قدیمی وجود دارد که در آن انواع ظروف سفالی و صنایع دستی نقره یافت می شود که به همین خاطر شهرت بسیاری پیدا کرده است.


رستاق 

از دیگر شهرهای بسیار دیدنی عمان که درقسمت غربی کوهستان حجار واقع شده است شهر رستاق است.این شهر مملو از مزارع متعدد و مختلف است که دراین مزارع  میوه های گوناگون کشت می شود.شهر رستاق به دلیل خرما و عسلهای خوشمزه و با کیفیتی که دارد بسیار شهرت دارد.شایان ذکر است که در گذشته شهر رستاق جزء اولین پایتخت عمان بوده است و به همین خاطر بناهای تاریخی بسیاری در این شهر وجود دارد که بسیار دیدنی است و در یونسکو هم به ثبت رسیده است.

صلاله 

شهر صلاله عمان از دیگر شهرهای زیبای عمان به شمار می رود که بسیار سرسبز است و پادشاه عمان در آن زندگی می کند.این شهر دارای فرهنگ و تاریخ بسیار غنی می باشد.صلاله شهری توریستی است که برای غواصی و تفریحات آبی برای گردشگران تور عمان بسیار مناسب می باشد. از دیگر جذابیتهای شهر صلاله می توان به غذاهای دریایی خوشمزه آن اشاره نمود که باعث محبوبیت آن در شهر های عمان شده است.

صحار

از دیگر شهرهای جذاب و دیدنی عمان می توان به شهر صحار اشاره کرد که دارای آسمان خراش های بسیار زیبا و مراکز خرید بزرگ است.این شهر به دلیل سواحل جذاب و جاذبه های بسیارش به شهرتوریستی بسیار مشهور در عمان تبذیل شده است.البته ناگفته نماند که در حومه این شهر دارای صحراهای بسیار زیبایی است که گردشگران می توانند به این صحراها بروند و از دیدن آن لذت ببرند و همچنین دارای تفریحات متنوعی است که از جمله این تفریحات مسابقات شتر سواری آن نام برد.

نیزوا

شهر نیزوا شهری توریستی در عمان است که در بلندترین کوه های عمان واقع شده است و عنوان مروارید جهان اسلام را به خود اختصاص داده است. این شهر باستانی در گذشته مرکز تحصیل تجارت هنر در عمان بوده است و در حال حاضر با جاذبه های گردشگری مانند قلعه نیزوا، بازار نیزوا، جبل اخضر و...توانسته گردشگران بسیاری را به خود جلب نماید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران