نکات کاربردی برای سفر به مالزی

06 دی ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

کشور مالزی یکی از زیباترین و جذابترین کشورهای دنیا به شمار می رود.در این کشور از اقلیتهای مختلف و قومهای مختلف که دارای فرهنگهای متنوعی هستند دیده می شود و همین امر باعث شده که به جذابیت این کشور افزوده شود.

نکات کاربردی درباره لباس مناسب برای سفر به مالزی

کشور مالزی از نظر موقعیت جغرافیایی در نزدیکی خط استوا واقع شده است از این رو از آب و هوای گرمسیری برخوردار است .البته در ارتفاعات این کشور هوا کمی خنک تر و سردتر است.بنابراین برای سفر به این کشور لازم است که چمدانتان را از لباسهای خنک و تابستانی پر کنید و سعی کنید که از لباسهای به رنگ شاد و روشن استفاده کنید.

نکاتی درباره غذاهای سنتی و محلی مالزی 

کشور مالزی دارای غذاهای خیابانی بسیار پرطرفداری مانند دیگر از کشورهای جنوب شرقی آسیا می باشد.این غذاها بسیار خوشمزه و ارزان است و بسیار محبوب گردشگران تور مالزی است.از جمله غذاهای خوشمزه و پرطرفدار مالزی را می توان در شهر کوالالامپور و جزیره پنانگ نام برد.از جمله غذاهای محبوب و پر طرفدار می توان به سالاد روجک که ترکیبی از میوه و سبزیجات است نام برد و همچنین آپوم بالیک و کوای چیاپ که نوعی سوپ نودل و گوشت اردک است از غذاهای محبوب مالزی است و مناسب ذائقه همه گردشگران و توریستها می باشد.

نکات مهم درباره فستیوال و جشنهای مالزی 

اگر به دنبال سفری جذاب و خاطره انگیز به مالزی هستید .بهتر است زمانی را انتخاب و برنامه ریزی کنید که فستیوال و یا جشنواره ای در این کشور برگزار شود. از جمله جشنواره های مالزی می توان به جشنواره موسیقی مالزی اشاره نمود که در فصل تابستان برگزار می گردد و همچنین جشنواره دیپاوالی که در فصل پاییز است و در فصل زمستان هم جشن سال نو میلادی چینی در مالزی برگزار می شود که بسیار دیدنی است.البته ناگفته نماند که اگر بخواهید به این کشور به غیر از زمانهای جشنواره سفر کنید به قدر کافی این کشور مناطق دیدنی و جذاب دارد که برایتان سفری به یاد ماندنی و خاطره انگیز خواهد شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران