همه چیز درباره سفر به شهر وان ترکیه

15 آذر ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر وان ترکیه شهری توریستی است که در شرق کشور ترکیه واقع شده است و فاصله کمی با شهرهای مرزی ایران دارد و جمعیتی در حدود 400 هزار نفر دارد . این شهر که شهری تاریخی و توریستی کشور ترکیه به شمار می رود سالانه بسیاری از ایرانی ها به این شهر سفر می کنند.گویش و زبان مردم شهر وان کردی کرانجی است.بیشتر گردشگران شهر وان کشور آلمان کره جنوبی و کشور ایران تشکیل می دهد.

از مزیت های سفر به وان این است که بر خلاف تور های ترکیه  به راحتی می توان از طریق زمینی به این شهر سفر کرد و هزینه آن نسبت به سایر تور های ترکیه بسیار مناسب و مقرون به صرفه می باشد.

چگونگی سفر به وان 

شهر وان به دلیل مسافت کمی که با کشور ایران دارد بسیار پر طرفدار است و گردشگران به راحتی با خودرو شخصی یا اتوبوس، قطار و یا هواپیما به راحتی به این شهر سفر کنند.سفر به وان با خوردو نیاز به یکسری مدارک مانند کاپوتاژ خودرو  و پلاک بین المللی و ...دارد و می بایست از مرز رازی و مرز بازرگان و سرو عبور کرد.

بهترین زمان سفر به وان 

زمان سفر به شهر وان ترکیه را می توان به اواسط خرداد تا اواسط ماه تیر دانست ولی جمعا زمان سفر به وان اواشسط فروردین تا اواسط مهر است که این شهر در این مقطع زمانی آب و هوای مناسبی دارد.شایان ذکر است که اواسط خرداد تا اواسط تیر گردشگران زیادی به این شهر سفر می کنند که به اصطلاح hight season وان محسوب می شود.

اقامت در وان چگونه است ؟

شهر وان ماندد شهر های دیگر ترکیه (کوشی آداسی ، آلانیا ، ازمیر و استانبول) دارای هتل 5 ستاره نمی باشد و برای گردشگران هزینه هتل بسیار مناسب است . از لوکس ترین هتل های وان می توان به هتل دابل تری بای هیلتون اشاره نمود.

غذاهای شهر وان 

غذاهای وان بسیار مشهور است که معروفترین غذاها می توان به کباب مولانا،اسکنر کباب،پیده،کوفته ، پاتلیجان کباب و دونر اشاره نمود و همچنین صبحانه وان به نام وان کاهوالتیسی بسار معروف است. خوردن این صبحانه برای افرادی که وزن بالایی دارند توصیه نمی شود. اما به طور کلی غذاهای شهر وان بسیار مورد پسند و ذائقه ایرانی ها می باشد.خیابان جمهوریت وان بسیار مناسب برای گردش و خوردن این غذاهای محلی لذیذ است.

جاذبه های گردشگری وان 

شهر وان شهری گردشگری است و دارای اماکن بسیار زیبا و جاذبه های طبیعی بسیاری می باشد که هم برای تفریح و هم برای خرید برای گردشگران بسیار مناسب است.همچنین در این شهر خرید و فروش در زمینه پوشاک بسیار رونق دارد و در فروشگاه های آن دارای انواع برند ترکی و اروپایی می باشد.

قلعه وان 

قلعه وان ترکیه در بالای کوه های ساحل شرقی دریاچه وان واقع شده است.قدمت این قلعه تقریبا به 90 سال قبل از میلاد می رسد و در حال حاضر مخروبه ای با ستون های بسیار بزرگ و دیوار های بیار بلند می باشد.

دریاچه وان 

این دریاچه با مساحتی در حدود 3755 متر مربع و 120 کیلومتر طول و 80 کیلومتر عرض در غرب شهر وان واقع شده است و کوه سبحان که ارتفاعی 4058 متر دارد در شمال غربی این دریاچه قرار گرفته و در قسمت جنوبی این دریاچه کوه اختیار شهاب واقع شده است .این دریاچه نمکی از فعالیت های آشفشان در دراز مدت شکل گرفته است .

کلیسای آختامار وان 

این کلیسا که توسط معماری به نام کشیش مانوئل و به دستور گاغیک اول در بین سال های 915 تا 921 بنا شده است بر روی جزیره آختامار در فاصله 40 کیلوتری جنوب شرقی وان واقع شده است .

آبشار مرادیه

این آبشار در 88 کیلومتری شمال وان واقع شده است. دیدن این آبشار در فصل بهار و تابستان بسیار شگفت انگیز است و نام این آبشار از ششمین فرمانروای حکومت عثمانی بر گرفته شده است .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران