بهترین مکان های عکاسی در استانبول

11 آذر ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

شهر استانبول شهری توریستی در کشور ترکیه دارای مناطق متنوع و شگفت انگیز است که برای گردشگران تور ترکیه بسیار خاطره انگیز می باشد.

در این مطب به چند مکان جالب و فوق العاده زیبا از معماری استانبول اشاره شده است .

هتل خانه سوهو استانبول 

این مکان زیبا در محله اولیا سلبی استانبول واقع شده است که در سال 1882 در این شهر توسط معماری به نام گیاکامو لیونی بنا گردیده است .این بنا در سال 1907 توسط دولت آمریکا برای خدمت سفارت آمریکا در کشور ترکیه خریداری شد و در سال 2014 به خانه سوهو توسط دولت آمرکا اجاره داده شد . 

کاخ دولما باغچه استانبول 

این بنای زیبا یکی از زیباترین مکان های شهر استانبول به شمار می رود که در محله ویشنازاده واقع شده و توسط معماری به نام گارابات بالیان در سال 1856 میلادی بنا شده است.همچنین این کاخ از سال 1856 تا 1887 و باز از سال 1902 تا 1922 مرکز فرماندهی امپراطوری عثمانی فعالیت داشته است.ساخت کاخ دولما باغچه به دستور عبدالمجید اول 31 امین امپراطوری عثمانی به اتمام رسید.

مسجد ارتاکوی استانبول 

این مسجد پشت پل بسفر استانبول در محله مجیدیه در سال 1855 توسط گارابات بالیان معماری ارمنی تبار طراحی و ساخته شده است. این مسجد یکی از زیباترین مساجد استانبول به شمار میرود.

کاخ بیلربی استانبول 

این کاخ در سال 1861 توسط  دستور سلطان عبدالعزیز برای اوقات فراغت و سرگرمی خود و روسای دولت در فصل تابستان بنا شد.این کاخ در محله بیلر بی استانبول واقع شده است .

برج یاقوت کبود استانبول

این بنای زیبا در سال 2011 توسط معماران تابانلیوگلو در محله ای به نام امنیتولری به عنوان محل اقامتی و تجاری ساخته شد. این بنای زیبا با 261 متر ارتفاع بلندترین چشم انداز از شهر استانبول را نشان میدهد.

قلعه یدیکوله استانبول 

این قلعه مشخص نیست توسط کدوام معمار بنا شد. قلعه یدیکوله در سال 532 در محله یدیکوله ساخته شد که در آن زمان در ابتدا طاقی بزرگ توسط تئودیسوس کبیر در این محله ساخته شد و در دوران بیزانس این طاق بزرگ به عنوان دروازه طلایی مورد استفاده افراد دولتی قرار گرفت.

در این مطلب سعی شد به شاهکارترین آثار معماری شهر استانبول بپردازیم .در صورت تمایل به سفر به استانبول می توانید به صفحه استانبول وارد شوید و از ارزانترین تور استانبول مطلع شوید.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران