چگونگی استفاده از مترو استانبول + نقشه

09 آذر ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

مترو استانبول در سال 1989 افتتاح گردید و در حال حاضر 90 ایستگاه دارد .این مترو از قدیمی ترین سیستم های مترو غرب آسیا به شمار می رود. هر ساله گردشگران زیادی از نقاط مختلف جهان به این شهر سفر میکنند و در واقع شهر استانبول یکی از بزرگ ترین شهر های توریستی کشور ترکیه محسوب می شود. بسیاری از گردشگران شاید بیشتر از تاکسی و اتوبوس و کشتی برای گردش استفاده کنند ولی باید در نظر گرفت که مترو تنها وسیله نقلیه عمومی است که بسیار ارزان و مقرون به صرفه می باشد.طول خطوط مترو استانبول به 230 کیلومتر می رسد و ساعات ایستگاه مترو در تور استانبول از ساعت 6 صبح تا 12 شب می باشد.گردشگران از این طریق می توانند به جاهای مختلف استانبول دسترسی داشته باشند.

چگونگی خرید بلیط در مترو استانبول 

برای رفت و آمد در سطح شهر استانبول پیشنهاد می شود که از استانبول کارت استفاده کنید که قیمت آن 7 لیر می باشد و بعد از خرید این کارت باید 4 لیر حداقل شارژ شود.استانبول کارت را می توان از کیوسک های نزدیک مترو استانبول و فروشگاه های سطح شهر تهیه نمود.

نقشه مترو استانبول 

مترو استانبول دارای 6 خط اصلی است که پنج خط آن در قسمت اروپایی و یک خط آن در قسمت آسیایی فعالیت می کند.جدول زمانی ساعت حرکت مترو استانبول را می توان از طریق وب سایت مترو استانبول دسترسی پیدا کرد.

 خطوط مترو استانبول شامل خطوط زیر می باشد:

خط M1(آکسارای به کرازلی)

خط M2(حاجی عثمان به ینی کاپی)

خط M3(کرازلی  به المپیات و باشاک شهیر)

خط M4( کادی کوی به تاوشان تپه)

خط M5( اسکادر به یامان ولر)

خط M6( لونت به دانشگاه بغازیچی)

شایان ذکر است که مترو استانبول هیچ خطی از سلطان احمد به میدان تکسیم استانبول ندارد و برای دسترسی به این مناطق دیدنی گردشگران باید از حداقل دو قطار مختلف برای رسدن به این اماکن استفاده کنند وهمچنین برای افراد ویلچری سیستم مترو استانبول نتوانسته راهکاری پیش ببرد و این افراد باید از تاکسی برای گشت و گذار در سطح شهر استانبول استفاده کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران