واکسن آسترازنکا و سینوفارم در کدام کشورها مورد قبول است

22 آبان ، 1400
قصر شایان رویایی
اخبار
0 کامنت

واکسن آسترازانکا

واکسن آسترازنکا توسط دانشگاه آکسفورد از تاریخ دسامبر سال 2020 در حال بررسی و تحقیقات بالینی بوده است و تزریق آن در افراد بالای 18 سال به صورت دو دوز تزریق می شود .اولین واکسن تزریق شده در تاریخ 4 ژانویه 2021 بوده که به فردی 82 سال در برتانیا تزریق گردید.آسترازنکا در حدود 76 درصد بعد از تزریق دوز اول اثربخشی دارد و این مقدار بعد از تزریق دوز دوم 81 درصد اثر دارد.عوارض این واکسن بسیار کم بوده و ایمنی آن بسیار بالا می باشد.

تنها عوارض نادر این واکسن مربوط به لخته خون(ترومبوز) از هر صد هزار تزریق اعلام شده است.نتایج به دست آمده از تحقیقات این واکسن نشان می دهد که معمولا در زنان زیر 50 سال بعد از تزریق واکسن آسترازنکا دچار لختگی خون می شوند به همین دلیل تزریق این واکسن در بعضی کشور ها برای افرد بزیر 50 سال ممنوع شده است. واکسن آسترازنکا جزء واکسن های اضطراری در جهان برای ایمنی در مقابل ویروس کرونا می باشد و قیمت آن در حدود بین 3 تا 4 دلار آمریکا است.

این واکسن در 145 کشور مورد تایید است و در صورت دریافت دو دوز از این واکسن برای سفر به بیشترکشورهای جهان مشکلی نخواهید داشت البته این واکسن در کشور روسیه و چین مورد تایید نمی باشد.کشورهایی که این واکسن را تایید می کنند عبارتند از آمریکا،استرالیا،کانادا،انگلستان،اتحادیه اروپا،ارمنستان، ژاپن، امارات،عربستان آذربایجان.

واکسن سینوفارم

وااکسن سینوفارم که در کشور چین ساخته شده است ویروس غیر فعال کوید 19 می باشد و از ماه دسامبر سال 2020 تحقیقات و آزمایش های بالینی آن آغاز گردیده است .شایان ذکر است که این واکسن در مقابل واکسن فایزر و مدرنا اثر بخشی کمی دارد و و همنین اطلاعات کمی از ایمنی این واکسن و اثر بخشی آن در دسترس می باشد و همین کمبود اطلاعات از واکسن سینوفارم باعث شده که ارسال آن به دیگر کشورها و استفاده آن برای عموم مردم جهان کمتر باشد.

ولی اخیرا سازمان بهداشت جهانی این واکسن را تایید نموده و طبق اطلاعات یه دست آمده از این واکسن عوارض و آلرژی سینوفارم به علت غیر فعال بودن ویروس آن بسیار کم بوده و موارد عوارض سینوفارم بسیر نادر است.به همین علت تزریق واکسن سینوفارم در همه رده سنی قابل تزریق می باشد.و باید در نظر داشت که اثر بخشی این واکسن تنها با تزریق دو دوز آن موثر خواهد بود.

این واکسن در 75 کشور مورد تایید است و تعداد کشورهایی که واکسن سینوفارم را می پذیرند در حال افزایش می باشدمانندآمریکا،اتریش،یونان،امارات،سوئیس،فنلاند،مجارستان،چین،تایلند،سوئد. 

نکات مهم سفر

تست منفی قبل از پرواز مهم می باشد.

برای سفر به تور خارجی لحظه آخری تست منفی قبل از پرواز و تست زمان بازگشت نیاز است.

برای ویزای تحصیلی معمولا قرنطینه 14 روزه نیاز است.

اکر واکسن شما مورد تایید کشور مقصد نباشد بسته به قوانین آن کشور نیاز به تست منفی قبل از پرواز،تست در فرودگاه مقصد و قرنطنینه خواهید داشت.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران