بهترین سوغاتی کیش را بشناسید

07 اردیبهشت ، 1400
قصر شایان رویایی
گردشگری
0 کامنت

یکی از مناطق گردشگری پر بازدید و محبوب خلیج فارس ایران جزیره کیش است  که علاوه بر جاهای دیدنی که دارد دارای سوغاتی های متنوع و جالب می باشد . اکثر افراد با سوغات مناطق مختلق ایران آشنا هستند ولی کمتر کسی با سوغاتی جزیره کیش آشنایی دارد .

ماهی و میگو

از معروف ترین و محبوب ترین سوغات کیش ماهی و میگو است که در ان منطقه به وفور یافت می شود . غذاهای دریایی جنوب کشور از طعم بسیار لذیذی برخوردار است  که با ارزشترین آن  میگو است که معروفترین آن لابستر یا همان شاه میگو می باشد که بسیار هم نادر است و در سواحل صخره ای یافت می شود .از محبوب ترین ماهی های جزیره کیش سنگسر ، سرخو، ساردین،ماهی تن و میش ماهی است که بسیار لذیذ هستند و گردشگران بسایری از آنها به عنوان سوغاتی برای دوستان و اطرافیان خود خریداری می کنند

خرما

از دیگر سوغات پر طرفدار کیش خرما است . خرمای کیش از طعم بسیار خوبی برخوردار است و یکی از محصولات درجه یک جنوب کشور محسوب می شود .خرمای کیش تنوع بسیاربالایی دارد و این میوه مقوی سرشار از منیزیم ، پتاسیم ،فیبر، و ویتامین B6  است که خواص بسیاری  برای سلامتی دارد.

قهوه و شکلات

یکی دیگر از سوغات این جزیره قهوه و شکلات است که دلیل فراوانی آن در این جزیره آزاد بودن این منطقه است و توانسته جایگاه ویژه ای در میان سوغاتی های این منطقه به دست آورد.

انواع مختلف ادویه ها

از دیگر سوغاتی های خوراکی کیش که بسیار معروف هم هست ادویه است که جنوبی ها برای طبخ غذاهای خود بسیار از این ادویه ها استفاده می کنند و در واقع یکی از دلایل خوشمزه بودن غذاهای جنوبی همین ادویه ها هستند .این ادویه ها ترکیباتی از فلفل سیاه ، فلفل قرمز ، دارچین ، آویشن ،زنجبیل ،کاری ، تخم گشنیز ،میخک ،گرد لیمو هستندکه برای مزه دار کردن انواع غذاها مانند مرغ و ماهی و خورش ها  می توان استفاده کرد .حنا ،زیور آلات، سبد و حصیر، شیریکی پیچ 0یک نوع زیر انداز ) از دیگر سوغاتی های  این جزیره زیبا است . آشنایی با سوغات هر منطقه باعث می شود که شناخت بیشتری از آن داشته باشید و از سفر خود لذت بسیاری ببرید .

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران