ممنوعیت سفر به شهر های قرمز و نارنجی در نوروز 1400

17 اسفند ، 1399
قصر-شایان
اخبار
0 کامنت

رئیس جمهور در جلسه ساد ملی مقابله با کرونا اعلام نمود که سفر به شهر های قرمز و نارنجی ممنوع می باشد و هیچ کس برای سفر به این شهر ها برنامه ریز نکند.

او همچنین اظهار نمودکه امیدواریم قدم به قدم به سمت مهار ویروس کرونا پیش برویم و برای عید مصوب کردیم در نوروز سفر برای شهر های قرمز و نارنجی ممنوع است و کسی برای سفر به این شهرها برنامه ریزی نکند .

توان سلامت ما محدود است و مردم باید این را در نظر داشته باشند سبک زندگی کرونایی باید تا یکسال دیگر حداقل ادامه داشته باشد . در حال حاضر با یک ویروس جهش یافته مواجه هستیم و مردم فکر می کنند چون واکسن تولید شده هیچ مشکلی وحود ندارد . من خواهش می کنم و تقاضا دارم در نوروز امسال در رفت و آمدها و سفر ها را کاهش بدهیم .

وی افزود : امیدواریم بتوانیم قدم به قدم به سمت مهار این ویروس برویم . رئیس جمهور با اظهار اینکه برای مردم سخت است که نوروز امسال را به سفر نروند گفت : مردم باید بدانند که این در خواست و خواهش و نکته ای که مطرح می شود برای سلامت آنهاست و نه چیز دیگر .

رئیس جمهور یاد آور شد که این سبک زندگی که در این یکسال اتفاق افتاده مردم باید از ترددهای خانوادگی و دورهمی دوری کنند و مرتب از ماسک استفاده و دست های مرتب  شسته شود  و اگر کسی مبتلا هست و همه کسانی که با او در تماس بودند فوری تست بدهند و این سبک باید ادامه داشته باشد.

رئیس جمهور افزود : تقاضا می کنم در برخی از شهر ها مانند شمال ،جنوب و جاهایی که بیشتر مردم سفر می کنند فاصله ها و پرتکل های بهداشتی حتما رعایت شود تا نوروز خوبی داشته باشیم.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران