روش پخت چند غذای سریع و ساده در طبیعت

13 اسفند ، 1399
قصر-شایان
گردشگری
0 کامنت

با شرایط کنونی و با و جود بیماری کرونا برای تغییر شرایط روحیتان  به جنگل و طبیعت پناه برده اید که هم سفر کرده باشید و هم از معرض خطر کرونا دور باشید .این طبیعت می تواند شامل جنگل های نزدیک به محل سکونتتان باشد یا می تواند چند کیلومتر فاصله داشته .باشد.زمانی میرسد که احساس گرسنگی داریدو باید با وسایلی که با خود همراه آورده اید برای خودتان غذا درست کنید. بهترین تصمیم درست کردن غذای ساده است که باید در نطر داشته باشید که به طبیعت آسیب نرسانید. ساده ترین راه درست کردن غذا با تخم مرغ و سیب زمینی یا حتی سوسیس و کنسرو ماهی میتواند باشد که در عین سادگی طعم خاطره انگیز می تواند به همراه داشته باشد.

املت جنگلی

تنها با داشتن یک ماهی تابه و مقداری رو غن یا کره حداقل می توانید چندین نوع غذا خوشمزه درست کنید. برای املت جنگلی درست کردن این املت، یک قاشق غذاخوری روغن داخل ماهیتابه بریزید و ماهیتابه را روی آتش زغال یا گاز پیکنیکی با حرارت متوسط قرار دهید. سپس سیب‌زمینی بزرگی را که از قبل پوست گرفته و نگینی خرد کرده‌اید داخل ماهیتابه بریزید، دو عدد فلفل دلمه‌ای خرد شده  را با سه حبه سیر خرد شده و نصف قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید. 10 تا 15 دقیقه مواد را هم‌ بزنید تا  سیب‌زمینی و فلفل‌دلمه‌ای‌ها نرم ‌شوند. سپس مواد را در یک طرف ماهیتابه جمع کنید و در قسمت خالی، تخم مرغ‌ها را بشکنید. این غذا کاملا گرسنگی شما را  از بین می برد .

سوسیس و تخم مرغ
برای تهیه این غذا نیاز به یک گاز پیکنیک کوچک، ماهیتابه، روغن، نیم کیلو سوسیسو چند عدد تخم‌مرغ می باشدمی‌توانید بعد از خرد کردن سوسیس‌ها و تفت دادن آن‌ها در ماهیتابه، تخم‌مرغ‌ها را در ظرف جداگانه بشکنید، با فلفل و نمک خوب هم بزنید و روی سوسیس‌ها بریزید .

نودل و تن ماهی
درست کردن نودل‌ برای رفع سریع گرسنگی، به دلیل پخت آسان و سریع آن، محبوب خیلی از ما مخصوصا جوان‌ترها است. نودل را به خاطر طعم نسبتا خنثی‌ای که دارد می‌شود با هرچیزی به ویژه سبزیجات خرد شده ترکیب کرد. اما برای ناهار یک کمپ خوب و سالم، می‌شود در کنار نودل یک عدد کنسرو ماهی تن را هم پس از جوشاندن به کار برد . ادویه‌جاتی که همراه با نودل در بسته‌بندی آن قرار دارد طعم نودل را تعیین و لذت آن را بیشتر می‌کند. برای این ترکیب می‌توانید از سس‌های مختلفی مثلا سس مایونز یا سس سویا استفاده کنید،.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران