اطلاعیه در خصوص امکان استفاده از تورهای رزروی استفاده نشده نوروز 1400 تا سه ماه آتی

11 اسفند ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

اطلاعیه در خصوص امکان استفاده از تورهای رزروی استفاده نشده نوروز 1400 تا سه ماه آتی 

معاون گردشگری کشور اعلام کرد اگر مردم سفری را رزرو کنند و در نوروز نتوانند سفر خود را بروند می توانند از این رزرواسیون تا ۳ ماه با همان قیمت استفاده کنند.

معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ، ولی تیموری در مورد شرایط سفر در نوروز 1400سال جدید بیان کرد: ابراز نگرانی جدی و اساسی خود را به عملکرد مردمی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند. بنا به رفتار این افراد نمیتوان مانع از فرآیند سفر شد و در خصوص سفر ایمن برنامه‌ریزی‌هایی صورت گرفت.

در رابطه با همین موضوع به تصویب رسید که برای انجام سفر دو مسیر ایمن و سبز را پیشنهاد شود. روش اول این است که اگر سفرها در قالب شرکت‌ها و تورهای دارای مجوز از وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی صورت بگیرد، چون این نوع سفر به صورت کامل تحت کنترل و رصد است، می‌تواند به عنوان فرآیند سفر ایمن معرفی گردد.

نوع دوم سفرها که به صورت تور انجام نم شود و در این سفرها احتمال اسکان در نقاط ناایمن امکان دارد، پیشنهاد جدید کردیم که در نوع دوم سامانه‌ها پیش‌بینی شده‌ است که افراد تنها در مراکز اقامتی دارای مجوز اقامت داشته باشند و در صورت اقامت در مراکز دارای مجوز اشکالی برای آن وجود ندارد.

معاون گردشگری کشور در مورد نگرانی‌های موجود نسبت به رزرواسیون بلیط ها و مراکز اقامتی نیز گفت: تمام برنامه‌ریزی‌ها برای استان‌ها و شهر‌هایی هستند که زرد و آبی باشند و در صورتی که امکان سفر در نوروز برقرار نشود امکان استفاده از رزرو‌ها تا سه ماه آینده وجود خواهد داشت بنابراین اگر شرایط تغییر کرد همکاران ما این آمادگی را دارند تا اگر سفری رزرو شد و در شرایط نوروز امکان استفاده فراهم نشد امکان سفر تا سه‌ ماه با همان تعرفه و شرایط برای استفاده‌کنندگان باقی می ماند.

در صورت انجام سفر از دو روش اعلام شده مسئول ایجاد ایمنی وزارت میراث فرهنگی و گردشگری است در غیر این صورت اگر مردم به منزل اقوام سفر کنند و یا در مراکز دیگری مثل چادر، مدارس و سایر اقامتگاه‌های غیرمجاز اقامت کنند دیگر مسئولیت آنها با وزارت کشور و نیروی انتظامی است.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران