افزایش محدودیت های بیشتر برای سفر ایرانی ها به لبنان

12 بهمن ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

افزایش محدودیت های بیشتر برای سفر ایرانی ها به لبنان

شهروندان لبنانی چندین سال است که  بدون ویزا و به مدت 15 روز می توانند به ایران سفر کنند. لبنان نیز از سال 1392 مقررات ویزا را برای اتباع ایرانی آسان نمود ، بطوریکه شهروندان ایران بدون ویزا به مدت 20 روز امکان سفر به لبنان را داشته باشند، اما اکنون این مقررات تحت تاثیر کرونا قرار گرفته و سفرهای تفریحی و توریستی به دو کشور متوقف شده است و تنها به آن دسته از اتباع ایرانی و لبنانی اجازه ورود داده می شود که روادید اقامت، کار، درمانی، تحصیلی، چند بار ورود و یا سرمایه گذاری داشته باشند.

شرط دیگر برای سفر به دو کشور، انجامتست PCR کرونا است که برای تمام مسافران الزامی شده است.

طبق قوانین لبنان، این تست باید 72 ساعت پیش از پرواز و یا هنگام ورود به لبنان انجام شود و یک نسخه از گواهی منفی آن به زبان انگلیسی در فرودگاه تهران به مسؤل کانتر پرواز تحویل داده شود.

در فرودگاه بین المللی رفیق حریری نیز تست PCR با دریافت مبلغ 50 دلار از مسافران پرواز تهران - بیروت امکان پذیر شده است. مسافران تا زمان مشخص شدن نتیجه این تست باید در یکی از هتل های معرفی شده به مدت 48 ساعت، با هزینه شخصی قرنطینه شوند. دولت بیروت درباره پرداخت هزینه قرنطینه مسافران تعهدی نپذیرفته است.

لبنان، تکمیل و ارائه فرم سلامت مورد تأیید وزارت بهداشت این کشور را که در سایت https://arcg.is قابل دسترس بوده، الزامی کرده است.

علاوه بر این، مسافران لبنان باید بیمه نامه مسافرتی معتبر همراه داشته باشند. این بیمه نامه باید تمام هزینه های درمانی ویروس کووید 19 را پوشش دهد.

مسافران بیروت به تهران نیز حتماً باید 96 ساعت قبل از پرواز، تست PCR مورد تأیید وزارت بهداشت لبنان را انجام داده باشند و یک نسخه از آن را به سرمهماندار پرواز تحویل دهند.

طبق اعلام ستاد کرونا و شرکت های هواپیمایی ایران، تکمیل فرم خوداظهاری برای مسافران خارجی ضروری بوده و در صورت مشاهده موارد مشکوک در فرودگاه، پس از انجام تست (PCR) مسافر با ملیت غیرایرانی در محل مشخص شده از سوی وزارت بهداشت با هزینه شخصی قرنطینه می شود و از مسافر ایرانی تعهدنامه گرفته می شود تا مدت 14 روز قرنطینه خانگی شود و در صورت ارائه نکردن گواهی نامه سلامت و تست معتبر کووید - 19 (PCR) به مسافران با ملیت غیرایرانی اجازه ورود به کشور داده نمی شود.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران