جزیره ناز قشم

16 دی ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

جزیره ناز قشم

در افسانه ها صحبت های زیادی از جزایر زیادی می شود که مدت ها زیر آب پنهان می شوند و در فرصتی مناسب، سر از آب بیرون می آورند، جزیره ناز که یکی از جاذبه های گردشگری قشم به شمار می آید، گرچه به طور کامل به زیر آب فرو نمی رود، اما در هنگام مد، راه ارتباطی اش با قشم قطع می شود.

این جزیره سه هکتاری، در فاصله یک کیلومتری ساحل قشم قرار دارد و در اصل، چیزی بین جزیره و شبه جزیره می باشد ، به این معنی که در ساعاتی از روز به وسیله یک مسیر ماسه ای به قشم متصل می باشد اما در ساعاتی دیگر و همزمان با بالا آمدن آب دریا یا همان مد، راه ارتباطی به زیر آب رفته و دیگر امکان رفت و آمد نیست تا جزر بعدی. در هنگام مد، ناز، تنها صخره ای عظیم و چند متری است که استوار و تنها بر پهنه خلیج فارس خودنمایی می کند. این جزیره مسکونی نیست و تنها تعدادی اتاقک در آنجا ساخته شده که متعلق به صیادان است. بومی ها می گویند که اسم جزیره چندان هم بی ربط نیست. از نظر ان ها جزیره دائم در حال ناز کردن می باشد، گاهی رو می پوشاند از مردم و خودش را در زیر آب پنهان می کند، گاهی هم پرده از صورت می کشد و با آغوش باز، می پذیردشان.

جزیره ناز  علاوه بر اینکه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری قشم می باشد، یکی از راه های درآمد بومیان قشم  نیز می باشد ، از آنجا که رفت و آمد گردشگرها به این منطقه به خصوص در فصل بهار و پاییز زیاد می باشد، مردم سعی می کنند تا با انجام کارهایی که برای گردشگرها جذاب است، کسب درآمد کنند، مثلا خانم ها برروی دست گردشگرها طرح های زیبای حنا می کشند و یا اینکه مردم از سوار شدن بر پشت شترهایی که با صنایع دستی بافتنی تزئین شدند، استقبال می کنند. راستی که شترسواری لذت عجیبی دارد و زمانی که بر پشت شتر نشسته ای و ناگهان از زمین کنده می شوی، احساس می کنی در فضا معلق مانده ای. شاید اولش کمی ترس داشته باشد اما بعد چنان لذت می بری که دلت نمی خواهد تمام شود. اگر بهتان خوش گذشت و سرگرم شدید، یادتان باشد که مثل نقی و خانواده اش در سریال پایتخت، در وسط دریا گیر نکنید.

به گردشگرانتور قشم پیشنهاد میکنیم حتما از این جزیره دیدن کنند.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران