ممنوعیت تبلیغات و مشوق‌های سفر در دوران کرونا

02 دی ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

ممنوعیت تبلیغات و مشوق‌های سفر در دوران کرونا

در جلسه نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتیمدیریت بیماری کرونا که طبق بند نخست مصوبات بیست و هشتمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا برگزار شد، حاضران بر اجباری بودن نظارت و اطلاع‌رسانی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بر فرایند سفرها تاکید کردند. در این جلسه تصویب شد که وزارتخانه مذکور با همکاری سایر ارگان‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط، مدیریت اطلاع رسانی و نظارت مناسب سفرها را به خصوص در ایام فاطمیه، عید نوروز و سایر مناسبت‌ها و تعطیلات پیش رو به عهده گیرد و از تبلیغات و مشوق های افزایش سفر نظیر بلیط و تورهای تخفیف‌دار و امثال آن جلوگیری کنند.

همچنین زمینه اتصال وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به سامانه ماسک وزارت بهداشت فراهم خواهد شد تا از ورود گردشگران مبتلا به ویروس کرونا به اماکن گردشگری پیش‌گیری شود.

وزارت راه و شهرسازی نیز نظارت لازم بر ظرفیت مسافرگیری اتوبوس‌های بین شهری را مطابق پروتکل های وزارت بهداشت عهده‌دار شد تا تدابیر لازم جهت ایجاد تهویه مناسب در اتوبوس‌ها اتخاذ شود و علاوه بر کنترل سلامت مسافران از نظر ابتلا به بیماری کووید ۱۹ هنگام صدور بلیط، زمینه کنترل وضعیت سلامت ایشان هنگام سوار شدن به صورت الکترونیکی فراهم شود.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران