حذف پروتکل پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در پروازها

08 آذر ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

 حذف پروتکل پذیرش ۶۰ درصدی مسافر در پروازها

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از درخواست برای حذف پروتکل پذیرش مسافر با ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما با اشاره به استعلام الکترونیکی وضعیت ابتلای مسافران به کرونا خبر داده است .

مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با اشاره به کاهش بسیار شدید تقاضا برای سفرهای هوایی، از ترجیح مدیران بسیاری از شرکت‌های هوایی برای ابطال برخی از پروازها خبر داد. وی با اشاره به نارضایتی فعالان این صنعت و مدیران شرکت‌های هواپیمایی، اظهار داشت:

شرکت‌های هواپیمایی پایبند به مصوبات و دستورالعمل‌های شورای عالی هواپیمایی هستند و طبق مصوبات این شورا اجازه فروش بلیط هواپیما با کف نرخ را نداریم و همچنین سقف قیمتی را تا ۱۰ درصد می‌توان افزایش داد. هر چند فعالان صنعت و مدیران شرکت‌های هواپیمایی نارضایتی خود را از این تصمیمات اعلام کردند؛ اما ملزم به اجرای آن می باشند.

اسعدی سامانی ضمن یادآوری انجام استعلام الکترونیکی وضعیت ابتلا به کرونا در مسافران پیش از خرید بلیط هواپیما و در ترمینال از اول آذرماه، اعلام کرد:

انجام این استعلام و غربالگری دیگری نیازی به اجرای پذیرش مسافر با ۶۰ درصد ظرفیت هواپیما نمی باشد؛ اما همچنان ایرلاین‌ها ملزم به اجرای این پروتکل می باشند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با ابراز اینکه تصمیمات اتخاذ شده، کاهش شدید پروازها و ضرر و زیان شرکت‌های هواپیمایی را در بر داشته است، گفت:

به سازمان هواپیمایی و وزارت راه و شهرسازی درخواست حذف پروتکل محدودیت در پذیرش مسافر را با توجه استعلام‌گیری تست کرونای مسافران داده‌ایم و وزارت بهداشت باید در این باره تصمیم بگیرد.
اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران