فرودگاه استانبول بهترین فرودگاه اروپا می باشد

04 آذر ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

فرودگاه استانبول بهترین فرودگاه اروپا می باشد

در شانزدهمین دوره‌ی جوایز اروپایی اتحادیه بین‌المللی فرودگاه‌ها (ACI)، فرودگاه استانبول (IGA) موفق شد جایزه‌یبهترین فرودگاه اروپا در تحول دیجیتال  را برای خود ثبت کند.

طبق اطلاعیه‌ی که منتشرشده توسط مدیریت فرودگاه استانبول، جایزه‌ی بهترین فرودگاه اروپا در تحول دیجیتال طی مراسمی که روز سه‌شنبه ۱۷ نوامبر (۲۷ آبان) در شهر بروکسل برگزار شده بود، به فرودگاه استانبول اهدا شد.

کادری سامسونلو  مدیرعامل فرودگاه استانبول، گفت: در حال حاضر مهم‌ترین تقاضای مسافران، سفر کردن با استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتالی می باشد . ما از اولین روز  ساخت‌و‌ساز فرودگاه استانبول، تکنولوژی‌های دیجیتالی را در این فرودگاه راه‌اندازی کرده‌ایم.

سامسونلو با بیان اینکه هدف آن‌ها افزایش سرعت در استفاده از تکنولوژی‌های دیجیتالی و مدیریت فناوری می باشد ، گفت: ما می‌توانیم برای مسافران خود فرصت یک تجربه سفر دیجیتالی منحصر‌به‌فرد را فراهم کنیم.

او خاطرنشان کرد که اولین قدم در این فرآیند استفاده از کیف پول دیجیتال است و این اقدام با راه‌اندازی یک پلت‌فرم تجاری به نام "Ist-buy" عملی خواهد شد. این پلتفرم به‌صورت یک بازار دیجیتالی در فرودگاه عمل می‌کند و تمام فروشگاه‌های فرودگاه، فرصت تبلیغ محصولات خود را در این سیستم‌عامل خواهند داشت.

سامسونلو افزود: مهم‌ترین کاربردی که قرار است در شش ماه آینده در این اپلیکیشن راه‌اندازی شود، فناوری امکان سفر و خرید با استفاده از سیستم‌های تشخیص هویت بیومتریک» (تشخیص چهره) می باشد. با استفاده از این اپلیکیشن مسافران  تور استانبول می‌توانند از طریق تلفن همراه خود بلیط، پاسپورت و داده‌های «تشخیص هویت بیومتریک» را با یکدیگر مطابقت دهند. علاوه بر این، به لطف سیستم چت هوشمند که به‌عنوان بخشی از طرح فرودگاه هوشمند راه‌اندازی شده است، اطلاعیه‌های فوری با پشتیبانی ۲۴ساعته به مسافران ارائه خواهد شد.

از دیگر اقدامات دیجیتالی فرودگاه استانبول، استفاده از فناوری اینترنت اشیاء (IoT)، به‌منظور راه‌اندازی مکانیسم‌های ردیابی در فرودگاه می باشد.‌

سامسونلو گفت: این که ما در شانزدهمین دوره جوایز "ACI" اروپا، شایسته دریافت جایزه‌ی بهترین فرودگاه اروپا در تحول دیجیتالی شد‌ه‌ایم، بیانگر این واقعیت هستش که ما در مسیر درستی به سمت  اهداف خود گام برداشتیم .

در پایان لازم به ذکر می باشد که این جایزه بر اساس موفقیت اقدامات پیشگیری از انتشار ویروس «کووید-۱۹» در ساختمان‌های فرودگاه‌، راه‌حل‌های دیجیتالی ارائه‌شده به مسافران و... در زمان همه‌گیری ویروس کرونا به فرودگاه استانبول اهدا شد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران