بهترین زمان سفر به قشم

15 آبان ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

بهترین زمان سفر به قشم

قشم یکی از بزرگ ترین جزایر غیر مستقل و زیبای ایران می باشد که هر ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. همچنین این جزیره یکی از زیباترین جزایر در آب های نیلگون خلیج فارس می باشد .

قشم جاذبه های گردشگری و دیدنی زیادی دارد ، همچنین این جزیره با سواحل زیبایی که دارد تفریحات بسیار جذابی را برای گردشگران تور قشم رقم میزد ، قشم هم تفریحات آبی بسیار مهیج و هم تفریحات هوایی دارد، از جمله تفریحات آبی آن نیز می توان به غواصی در قشم اشاره کرد.

بهترین زمان سفر به قشم را می توان به اوایل بهار و اواخر زمستان در نظر گرفت که دارای هوایی خوب و دلنشین می باشد. همچنین اواخر پاییز هم می تواند برای سفر به قشم مناسب باشد، اما این نکته را در نظر داشته باشید اگر می خواهید در قشم از تفریحات آبی و یا تفریحات هوایی استفاده کنید به شما توصیه می شود در فصول بهار و تابستان به این جزیره سفر کنید. لازم به ذکر است فصل بهار از تابستان کمی شلوغ تر است، اگر از مکان های شلوغ فراری هستید در فصل تابستان به جزیره زیبای قشم سفر کنید. در کل مناسب ترین زمان برای سفر به جزیره دیدنی قشم فصل بهار می باشد و ترجیحا اوایل این فصل بهترین زمان سفر به جزیره قشم به شمار می آید.

آب و هوای قشم

 قشم آب و هوایی گرم و خشک همراه با رطوبت بالایی دارد اما نسبت دمای هوای این جزیره در فصول مختلف سال بسیار متفاوت و از اختلاف دمای زیادی برخوردار می باشد . بهار این جزیره آب و هوای بسیار مناسب و مطلوبی دارد که با نسیم های خنک همراه است، اما فصل بهار زیاد ماندگار نبوده و در اواسط ماه خرداد هوا شروع به افزایش دما می کند. قشم دارای تابستان های طولانی بوده که در ماه های تیر تا شهریور گرما در این جزیره به اوج خود می رسد و با افزایش شدید دما همراه است.

گردشگران تور قشم بهتراست بدانند که بالاترین دما در تابستان حدود 46 درجه سانتی گراد است و همچنین در مرداد ماه با بیشترین درجه از رطوبت رو به رو می باشد، در فصل تابستان زندگی در جزیره قشم بسیار سخت و طاقت فرسا می باشد، به گونه ای که برخی از ساکنان جزیره به مناطق دیگر کوچ می کنند. همچنین بعضی از توریست ها این فصل را برای سفر به قشم مناسب نمی دانند اما اگر این موارد کسی را آزار ندهد، می تواند بهترین زمان سفر به این جزیره باشد زیرا شهر و اماکن تفریحی خلوت و آرام بوده و قیمت ها کاهش چشمگیری خواهند داشت. پاییز فصلی است که مقدمه چینی کرده تا دما را کاهش دهد و این فصل در دو ماه خلاصه می شود. زمستان جزیره سرد و خشک می باشد که حداقل دما به صفر درجه می رسد، فصل زمستان هم مانند پاییز کوتاه اما پر باران به صورت رگباری و سیلاب می باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران