وسایل ممنوعه در کابین هواپیما

07 آبان ، 1399
قصر شایان
گردشگری
0 کامنت

وسایل ممنوعه در کابین هواپیما

هنگامی که میخواهید سفر کنید باید به خیلی از نکات سفر توجه داشته باشید.از وزن بار همراهتان گرفته تا وسایلی که قصد دارید همراه خود داشته به سفر ببرید .

بعضی از وسایل ممنوعه به قدری واضح می باشند که شاید نام بردن از آن ها برایتان خنده دار باشد.از این موارد می توان به اسلحه،مواد آتش زا،کپسول گاز،باتوم،مواد رادیو اکتیو،فشفشه و … اشاره کرد.همانطور که می دانید به طور معمول این مواد چیزهایی نیستند که مسافران عادی بخواهند با خود به داخل هواپیما ببرند.

وسایل برنده و تیز

همراه داشتن کلیه وسایل برنده و تیز در داخل هواپیما ممنوع می باشد .از این وسایل می توان به چاقو،قیچی،کاتر و … اشاره کرد.بسیار موضوع واضحی است که هیچکس نباید همراه خود چاقو داشته باشد اما در موارد بسیاری دیده شده که افراد برای مصارف شخصی چاقو خریده اند و یادشان رفته که آن را در داخل چمدان بگذارند.همین موضوع باعث شده تا جنس خریداری شده توسط مامور فرودگاه ضبط و ثبت شود.

لازم به ذکر است برخی از شرکت های هواپیمایی حتی همراه داشتن قیچی های کوچک لوازم آرایشی و یا ناخن گیر را هم جز اشیای ممنوعه داخل کابین اعلام کرده اند.پیشنهاد می کنیم ریسک نکنید و از همان ابتدا وسایل اینچنینی را در داخل چمدان بگذارید.

ابزارآلات

تقریبا تمامی ابزارآلات جزو وسایلی هستند که همراه داشتن آن ها در کابین هواپیما ممنوع می باشد .فرقی ندارد یک آچار ساده باشد یا یک دریل برقی.ابزارآلات در هر شکل و اندازه ای که باشند باید به قسمت بار تحویل داده شوند.در برخی موارد دیده شده که حتی اسباب بازی هایی که به شکل ابزار هستند نیز توسط ماموران امنیتی فرودگاه ضبط شده است.بنابراین بهتر است همه این وسایل را بسته بندی کرده و داخل چمدان بگذارید.دقت کنید که حتی همراه داشتن جعبه ابزار مهر و موم شده نیز ممنوع است.

کبریت،فندک و وسایل آتش زا

برخی افراد سیگاری تصور می کنند که چون سیگار مصرف می کنند داشتن فندک یا کبریت در جیبشان قابل توجیه است.این موضوع از دید ماموران فرودگاه قابل توجیه نیست و همراه داشتن این وسایل برای ورود به هواپیما ممنوع است.باید این وسایل را در چمدان و به بخش بار تحویل دهید.اگر فندک گران قیمتی دارید پیشنهاد می کنیم به هیچ عنوان ریسک نکنید و آن را در کنار بقیه وسایل در چمدان بگذارید.

گوشت،میوه و سایر محصولات کشاورزی

همراه داشتن میوه و محصولات کشاورزی نمی تواند در داخل کابین هواپیما خطرساز باشد وامنیت مسافران را به خطر بیاندازد اما بسیاری از ایرلاین ها میوه،گوشت و بسیاری از خوراکی ها را ممنوع اعلام کرده اند.اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران