علت نبردن نوزادان به سفر

24 شهریور ، 1399
قصرشایان
گردشگری
0 کامنت

علت نبردن نوزادان به سفر

بیشتر پدر ها و مادر ها بلافاصله بعد از اینکه کودک به دنیا می آید به سفر می برند معمولا متخصصان می گویند تا از نوزادی رشد نکرده اند با خود سفر نبرید.

مسافرت نوزادان  با ماشین

یک فوق تخصص نوزادان گفت: پس از تولد نوزاد در چند ماه اول، به مسافرت نروید.  در ماه‌های اول تولد، نوزادان دچار نقص ایمنی و ضعف دفاعی بدن می باشند و نسبت به باقی سنین آسیب‌پذیرتر هستند بنابراین خانواده‌ها باید توجه داشته باشند که اگر مسافرت ضرورت ندارد حتی‌الامکان باید از رفتن به مسافرت پرهیز کنند و با تغییر آب و هوا و جابجایی هم خطر سرما و گرما برای نوزاد وجود دارد و هم اینکه میکروب‌های هر منطقه، خاص همان منطقه می باشداگر هنگام مسافرت از یک مکان عمومی مانند هتل استفاده شود نیز چون مشخص نیست که چه کسانی قبلا در آن مکان حضور داشته‌اند، امکان عفونت در نوزاد بالا می‌رود.

دکتر کاظمیان تاکید کرد: در مسافرت‌های هوایی هنگام بلند شدن و نشستن هواپیما بهتر است کودک شیر بخورد زیرا در این حالت مشکلی برای گوش نوزاد ایجاد نمی‌شود. در این مسافرت‌ها چون تغییرات آب و هوایی بیشتر است حتما باید کودک از نظر تعادل‌ مراقبت شود به گونه‌ای که درجه حرارت برای او در طول سفر یکنواخت باشد.

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
نظرات و امتیاز کاربران